Niech was nie zmyli fakt, że węglem można się pobrudzić. Otóż w rzeczywistości węgiel posiada właściwości, które mogą was oczyścić. Działa on bowiem na brud niczym magnes. Poznajcie ZEW for Men – markę kosmetyków dla mężczyzn, której produkty opierają się na węgielnej recepturze.

Rośliny, piwo oraz węgiel

Porządne kosmetyki dla mężczyzn bazują na naturalnych składnikach. Najczęściej spotyka się kosmetyki zawierające ekstrakty roślinne, to znaczy z kwiatów, owoców lub liści, nie oznacza to jednak, że nie spotyka się innych. Dość popularnym ekstraktem okazuje się też piwo stosowane przez czeską markę Manufaktura. Inny specyficzny ekstrakt to węgiel stosowany przez niemiecką markę Nivea, czy polską markę ZEW for Men.

Niczym magnes

Węgiel od dawna robi furorę w materii zdrowia, a ostatnio również w materii urody. Wszystko przez to, że działa na toksyny niczym magnes. Dzieje się tak dlatego, że cząsteczki węgla wykazują mikroporowatości. Ponadto mają ujemny ładunek elektryczny, podczas gdy toksyny są naładowane elektrycznie dodatnio. Prawa przyrody działają zaś tak, że ładunki dodatnie z dodatnimi i ujemne z ujemnymi się odpychają, a dodatnie z ujemnymi się przyciągają. W efekcie cząsteczki węgla przyciągają cząsteczki toksyn. Na tej zasadzie odbywa się oczyszczenie.

Węgiel dla zdrowia, węgiel dla urody

Węgiel działa fantastycznie na zdrowie. Stosuje się go na przykład na odtrucia dla zatrutych osób, albo po prostu na przeczyszczenie. Węgiel wyłapuje toksyny i uwalnia od nich organizm. Węgiel działa równie fantastycznie na urodę. Co prawda nie odżywia, chyba że występuje z dodatkiem innych składników, ale skrupulatnie oczyszcza jak żaden inny kosmetyk. Jego cząsteczki wykorzystuje się przede wszystkim w mydłach i żelach pod prysznic. Oprócz tego wykorzystuje się je w kremach, balsamach i maseczkach.

Przegląd kosmetyków od ZEW for Men

ZEW for Men to marka kosmetyków wykorzystująca węgiel drzewny z beskidzkich lasów. Wśród bogatej oferty dominują głównie mydła. Największą popularnością cieszy się mydło do brody ZEW for Men w dość pragmatycznej formie 3 w 1 dla każdego rodzaju skóry myjące twarz, ciało i włosy. Ponadto występują: oczyszczające i odświeżające mydło do włosów na głowie, oczyszczające i odświeżające mydło do włosów na twarzy oraz oczyszczające i odżywające mydło do twarzy i ciała.  Mydła te oprócz węgla zawierają aloes, betainę i masło shea. Sprawdzają się one na normalnej i wrażliwej. Kosmetyki z węglem powinien stosować każdy mężczyzna.