Zawodnicy 15tego Półmaratonu Marzanny i Biegu z Dystansem, po raz 4 będą wspierać Male Serca z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu.

Wyjątkowe powitanie wiosny już w niedzielę 18 marca. Z Krakowskich Błoni o godzinie 11:00 ruszy Półmaraton Marzanny (21.097 km) oraz Bieg z Dystansem dla Małych Serc (10 km). Na najmłodszych czeka konkurs na najciekawszą kukłę Marzanny.
Oba biegi organizowane przez Stowarzyszenie Krakowski Klub Biegacza „Dystans” to jedna z inicjatyw, dzięki której Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu, może zapewnić małym pacjentom godne warunki leczenia. Dochód przeznaczony jest bowiem na pomoc podopiecznym Fundacji wspierania kardiochirurgii dziecięcej Schola Cordis.
Fundacja została założona w 2008 r przez Profesora Janusza Skalskiego, kierownika Kliniki, który zmuszony bardzo złą sytuacją finansową szpitala, rozpoczął pozyskiwanie środków na brakujący, podstawowy sprzęt medyczny. Dzisiaj Klinika jest jedną z lepiej funkcjonujących w kraju, podejmując co roku ponad 400 operacji. Wszystko dzięki ofiarności przyjaciół szpitala, którym nie są obojętne losy rodzin chorych dzieci.
Impreza organizowana jest od 14 lat, a Stowarzyszenie Krakowski Klub Biegacza „Dystans” , wspiera fundację profesora Skalskiego od trzech lat. Łącznie zawodnicy wybiegali ponad 400 000 zł, za które zakupiony został sprzęt ratujący życie.
Dwie trasy prowadzą od Deptaku przy Al. 3 Maja (okolice Cichego Kąciku) oraz od Bulwarów Wiślanych w okolicach Kościoła Na Skałce do wspólnej mety przy ul Oleandry.
Już ponad 5500 uczestników zgłosiło się do udziału, a lista startowa jest wciąż otwarta. Do 11 marca można zapisać się za pomocą formularza na stronie http://www.polmaratonmarzanny.pl/, lub tuż przed startem 17 i 18 marca w Biurze Zawodów na Stadionie Miejski im. Henryka Reymana. Opłata startowa to 90 zł Półmaraton i 70 zł Bieg dla małych Serc. W biegu startować mogą również grupy.
Na zawodników, którzy ukończą bieg w limicie czaswoym czekają medale, zaprojektowane specjalnie na edycję 2018.

MW

Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl
Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl
Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl
Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl
Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl

Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl