Filiżanka pełna aromatu i piękna

Nie tylko wyjątkowy napój, ale i naturalny specjał dbający o urodę – wbrew pozorom cechy te połączyć w sobie może nie tylko magiczny eliksir. Wystarczy bowiem spojrzeć na stojącą tuż obok nas filiżankę złocistego naparu, aby przekonać się, że znana na całym świecie herbata kryje w sobie znacznie więcej, niż tylko zaklęty w zasuszonych listkach aromat.

U źródeł herbacianej przyjemności

W dzisiejszych czasach picie herbaty jest tak popularne, że często nie zastanawiamy się, co tak naprawdę kryje w sobie ten bursztynowy przysmak. W istocie jednak już sama sięgająca blisko 5 tys. lat tradycja zaparzania delikatnych listków świadczy o jego wyjątkowości. Herbata to najstarszy napar świata, który zgodnie z legendą został przypadkowo odkryty przez chińskiego cesarza Szen Nunga. Mimo, że znane są cztery główne rodzaje herbaty – biała, zielona, czerwona i czarna – to
w rzeczywistości powstają one z  jednego krzewu. O barwie i intensywności smaku decyduje stopień przetworzenia suszonych listków. I tak wybierając białą herbatę China Pai Mu Tan marki Czas na Herbatę mamy szansę skosztować wyjątkowo delikatnego napoju, natomiast herbata „Czas na Herbatę czarna”  dostarczy nam znacznie bardziej intensywnych wrażeń smakowych. Jest ona autorską kompozycją herbat czarnych Ceylon High Grown OP oraz Darjeeling First Flush.

Niemniej herbata to nie tylko aromatyczny susz w czystej postaci, ale również tworzone z niebywałą wyobraźnią kompozycje smakowe. Pośród niezliczonych wariacji odnaleźć można wyjątkowe kompozycje
o wyszukanych nazwach, takie jak Masala Green marki Czas na Herbatę, która stanowi połączenie zielonej herbaty gunpowder z aromatycznymi goździkami, orzeźwiającą trawą cytrynową, cynamonem, kardamonem, pikantnym pieprzem, anyżem oraz gałką muszkatołową.

 

Płynne piękno

Możliwości wykorzystania herbaty znacznie wykraczają poza granice wytyczane przez filiżankę. Szczególnie cenne są jej właściwości prozdrowotne, które nie tylko przyczyniają się do zachowania wewnętrznej harmonii organizmu, ale również dbają o nasz wygląd zewnętrzny. Zawarte w niej związki chemiczne od dawna są szeroko wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym stając się niezastąpionym komponentem kremów nawilżających, balsamów
i maseczek. Na wyjątkową uwagę zasługuje herbata biała, która poddawana jest jedynie procesom suszenia, co decyduje o wysokiej zawartości wartościowych substancji. Herbata może stać się również elementem naszej codziennej pielęgnacji. Kompres nasączony naparem z herbaty załagodzi dotkliwe poparzenia słoneczne, natomiast przygotowana z niej płukanka wzmocni cebulki włosów, zapobiegając jednocześnie ich wypadaniu.

Lista dobrodziejstw płynących z jednego drzewka herbacianego jest praktycznie nieograniczona, a niepowtarzalny smak, wyjątkowe właściwości i uniwersalne zastosowanie sprawiają, że powstająca
z jego listków herbata jest cenna niczym płynne złoto.

 

Szeroką gamę wyjątkowo aromatycznych herbat, zarówno w czystej postaci, jak i w formie niezliczonych kompozycji smakowych znajdziecie na http://www.czasnaherbate.net/.

 

 

Herbata biała China Pai Mu Tan marki Czas na Herbatę

Cena: 29,90 zł/100 g

 

Czas na Herbatę Czarna – autorska kompozycja herbat czarnych Ceylon High Grown OP oraz Darjeeling First Flush

Cena: 27,90 zł/100g

 

Kompozycja Masala Green marki Czas na Herbatę

Cena: 27,90 zł/100g

 

 

 

 

 

 

 

Progressive to firma, która istnieje na rynku od 1997 r. i jest właścicielem marki CZAS NA HERBATĘ. Od początku swojej działalności specjalizuje się w imporcie, produkcji oraz sprzedaży herbat wysokogatunkowych, a także akcesoriów do jej parzenia i przechowywania. W ofercie znajdują się herbaty czarne, zielone, białe, czerwone, kwitnące, autorskie oraz kompozycje owocowe.  W składzie herbat znajdują się wyłącznie składniki naturalne najwyższej jakości.
Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem sieci sklepów stacjonarnych w całej Polsce (23 sklepy firmowe i 71 sklepów franchisowych) oraz sklepu internetowego www.czasnaherbate.net. Firma posiada również sklep w Hiszpanii.

 

Progressive Agata Szurlej

ul. Sosnowiecka 5

52-008 Wrocław

tel.: 71 340 04 23

e-mail: biuro@herbata.net

www.czasnaherbate.net