torebka_zielona_yun_ming_zielony

Pośród górzystych terenów chińskiej prowincji Yunnan od wieków rozkwitają wyjątkowe herbaciane gatunki. Jednym z nich jest susz o nazwie Yun Ming Zielony, znany również jako Yunnan Green Dynasty. Koneserzy określają tą unikalną odmianę mianem jednej z najstarszej  i najszlachetniejszej na świecie. Chcąc odkryć pełen wachlarz zalet wyśmienitej kompozycji Yun Ming Zielony wystarczy sięgnąć do oferty marki Czas na Herbatę.

Starożytna wiedza, ponadczasowy smak

Właściwości medyczne herbaty Yun Ming Zielony znane były Chińczykom już w starożytności. Mnisi chętnie wykorzystywali ją do tworzenia zdrowotnych wywarów oraz okładów. Dzięki procesowi suszenia liści, który nie obejmuje fermentacji, pozostają one bowiem istną skarbnicą cennych substancji organicznych, wspomagających kondycję naszego organizmu. Wśród najcenniejszych znajdziemy m.in witaminę C, E, B, teinę oraz polifenole. Yun Ming Zielony wzmacnia odporność, obniża ciśnienie oraz poziom cholesterolu we krwi, a także wykazuje działania detoksykacyjnie. Istotnym elementem wpływającym na późniejszy smak naparu jest także kształt liści w postaci niewielkich, skręconych kuleczek w kolorze zielonobiałym. Dopiero w trakcie zaparzania rozwijają się one do pierwotnego, obszernego kształtu. Wtedy też przejrzysty napar uzyskuje odpowiednią głębię smaku oraz aromatu. Proces parzenia zależy od indywidualnych upodobań smakowych, należy jednak pamiętać iż przebiega nieco wolniej niż w przypadku klasycznych herbat liściastych lub kruszonych. Smak Yun Ming Zielony określany jest jako lekko słodkawy z delikatną nutą cierpkości. Wszystkie te cechy powodują, że eksperci oceniają ją jako najwykwintniejszy gatunek herbaty zielonej na świecie.

Chcąc odkryć możliwości suszu docenianego od stuleci należy zalać 1 łyżeczkę Yun Ming Zielony dwustoma mililitrami wody o temperaturze ok. 80 stopni Celsjusza, a następnie parzyć według własnych preferencji – od 3 do 4 minut.

Herbata Yun Ming Zielony, jak i wszystkie produkty marki Czas na Herbatę, dostępne są w ofercie sklepów stacjonarnych Czas na Herbatę, a także online na www.czasnaherbate.net.

 

Herbata Yun Ming Zielony marki Czas na Herbatę

Cena: 48,90 zł /100 g

 

————————————————————————————————————————————–

Progressive to firma, która istnieje na rynku od 1997 r. i jest właścicielem marki CZAS NA HERBATĘ. Od początku swojej działalności specjalizuje się w imporcie, produkcji oraz sprzedaży herbat wysokogatunkowych, a także akcesoriów do jej parzenia i przechowywania. W ofercie znajdują się herbaty czarne, zielone, białe, czerwone, kwitnące, autorskie oraz kompozycje owocowe. W ofercie znajdują się najwyższej jakości herbaty, a także kawy z wszystkich zakątków świata oraz zioła. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem sieci sklepów stacjonarnych w całej Polsce (26 sklepów firmowych i 73 sklepy franchisowe) oraz sklepu internetowego www.czasnaherbate.net.

 

Progressive Agata Szurlej

  1. Sosnowiecka 5

52-008 Wrocław

tel.: 71 340 04 23

e-mail: biuro@herbata.net

www.czasnaherbate.net

https://www.facebook.com/czasnaherbate