Dziecko pogryzione przez psa w Tychach. 14-letnia dziewczynka ofiarą groźnego amstaffa.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20. w Tychach. Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach zostali wezwani do domu wielorodzinnego przy ul. Katowickiej. W jednym z mieszkań pies rasy amstaff pogryzł 14-letnią dziewczynę. Nastolatka była wieczorem w odwiedzinach u koleżanki, wtedy doszło do pogryzienia.
Z informacji posiadanych przez ratowników WPR wynika, że pies nie był szczepiony.
Dziewczynka miała głębokie, otwarte rany przedramienia. Była przytomna. Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach udzielili jej na miejscu wszelkiej niezbędnej pomocy. Została przewieziona na oddział ratunkowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach – Ligocie.
 ***
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach jest największą strukturą pogotowia ratunkowego w kraju. Obsługuje obszar, który zamieszkuje prawie 3 mln mieszkańców. Wchodzi w skład systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne i realizuje zadania w zakresie ratownictwa medycznego. W ramach Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne WPR w Katowicach dysponuje 85 zespołami ratownictwa medycznego z czego 38 to zespoły specjalistyczne a 47 to zespoły podstawowe. Bezpośrednio w strukturze WPR w Katowicach funkcjonują 74 zespoły ratownictwa medycznego (41 podstawowych i 33 specjalistyczne), a 11 zespołów (6 podstawowych i 5 specjalistycznych) tworzą podwykonawcy. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach pod kierownictwem dyrektora Artura Borowicza zostało laureatem licznych nagród  i wyróżnień.