12 stycznia zakończyła się I edycja charytatywnego projektu „Getin Dzieciom”, którego kluczowym celem było wsparcie hospicjów dziecięcych. Inicjatywa pracowników Getin Noble Banku obejmowała przekazanie przez Bank środków pieniężnych, a także przygotowanie słuchowiska, dedykowanego najmłodszym pacjentom. Razem z aktorką Magdaleną Różczką pracownicy Banku, wytypowani
w wewnętrznym konkursie, udzielili głosu bohaterom najpiękniejszych baśni Andersena. Nagrania oraz wsparcie finansowe zostały przekazane podczas spotkań, które odbyły się w hospicjach dziecięcych w Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu.

Pierwszym etapem projektu „Getin Dzieciom” był przeprowadzony w listopadzie 2014 r. konkurs lektorski dla pracowników Getin Noble Banku. Zadanie kwalifikacyjne polegało na przesłaniu nagrania autorskiej recytacji wiersza „Lokomotywa” Jana Brzechwy. Spośród 110 zgłoszeń wytypowano 10 finalistów, którzy wzięli udział w profesjonalnej sesji fonograficznej. W grudniu 2014 r. wspólnie z Magdaleną Różczką – znaną aktorką filmową i dubbingową zrealizowali słuchowisko dla najmłodszych. W dniach 8, 9 i 12 stycznia, w ramach finału akcji odbyły się spotkania w hospicjach dla dzieci w Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu, podczas których przedstawiciele Getin Noble Banku przekazali placówkom symboliczne czeki, a także 1000 kolorowych odtwarzaczy MP3 z baśniami dla małych pacjentów.

– Projekt „Getin Dzieciom”, realizowany na rzecz hospicjów dziecięcych miał dla nas wszystkich bardzo szczególne znaczenie. Naszym głównym założeniem było zebranie środków finansowych, zależało nam jednak również na bardziej osobistym wkładzie, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie słuchowiska dla dzieci. Cieszymy się, że nasi pracownicy po raz kolejny wykazali się ogromnym zaangażowaniem społecznym i kreatywnością. Organizowany w ramach akcji konkurs lektorski był szansą na wyróżnienie ich talentów, ale także okazją do wspólnego wsparcia ważnego dla nas celu – mówi Wojciech Sury, Dyrektor Biura Public Relations, Getin Noble Bank

Akcja „Getin Dzieciom” wpisuje się w stale rozwijany program inicjatyw społecznych Getin Noble Banku. Jednym z jego ważnych elementów jest doroczny Bieg Fair Play. We wrześniu 2014 r. odbyła się druga edycja wydarzenia, w której udział wzięło ponad 3500 pracowników oraz przyjaciół Banku w Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. Celem akcji było zebranie środków na rehabilitację i proces leczenia dwójki dzieci pracowniczek firmy. Bank angażuje się również w cykliczny projekt Getin Crew, promujący ideę honorowego dawstwa krwi i szpiku kostnego. Dzięki dużej otwartości i zaangażowaniu pracowników, kalendarz inicjatyw społecznych Getin Noble Banku regularnie poszerzany jest o nowe działania.