Stomatologia to dział nauki, który w porównaniu z innymi obszarami rozwija się niezwykle szybko i sprawnie. Prowadzone na całym świecie badania naukowe pozwalają na stało poszerzanie wiedzy na temat chorób jamy ustnej, zębów, a także na temat technologii, które wzbogacają i wnoszą niezwykle dużo do wiedzy na temat sprzętów wchodzących w skład wyposażenie gabinetu stomatologicznego.

Nowoczesne technologie dostępne nie dla każdego

Niestety profesjonalny sprzęt stomatologiczny, jak cyfrowy panel sterowania, który znajduje się w wysokiej klasy fotelach nie jest dostępny w każdym gabinecie. Niestety prawda jest taka, że mało która placówka dostaje dofinansowanie, który umożliwia wprowadzenie nowoczesnych technologii do wyposażenia gabinetu stomatologicznego. Taki panel ułatwia między innymi łatwiejszy dostęp do wszystkich zawartych funkcji. Łączy on w sobie bezpieczeństwo, komfort pracy oraz niezawodność. Unity wykonane są z aluminium oraz bardzo dobrej jakości materiałów i podzespołów.

Komfort leczenia

Szybko rozwijająca się branża mechaniczna pozwala na podniesienie komfortu leczenia pacjentów. Dobrze przeszkolony personel placówek stomatologicznych, jak i wysokiej klasy sprzęt pozwala na łatwiejsze i szybsze leczenie chorób, a bardzo często trafniejsze wykrycie problemu. Wiele placówek posiada wyposażenie gabinetu stomatologicznego sprzed wielu lat. Są to maszyny z przestarzałą technologią, które nie potrafią osiągnąć takiego samego efektu, jak nowsze modele. Używanie ich bardzo często sprawie wiele kłopotu zarówno stomatologom, jak i pacjentom. Stare fotele i słabo świecące lampy nie posiadają pozytywnego wpływu na atmosferę podczas zabiegów.

Pozytywne nastawienie

urzadzenia-w-gabinecie-stomatologicznym
Wyposażenie gabinetu stomatologicznego to podstawa do przeprowadzenia zabiegów na wysokim poziomie.

To od stomatologa zależy, czy pacjent czuje się na fotelu dobrze, czy nie. Jego pozytywne nastawienie, opanowanie i sposób przekazywania informacji są kwestią kluczową. Siedząc na fotelu stomatologicznym pacjent musi ufać swojemu lekarzowi, ponieważ to on jest odpowiedzialny za jego zdrowie. Zaufanie do lekarza jest niezbędne do tego, aby współpraca przebiegała gładko i przyjemnie. Uśmiech stomatologa i pozytywna atmosfera w gabinecie są jednym z ważniejszych elementów, które składa się na wyposażenie gabinetu.

Czystość i higiena

Aby gabinet był całkowicie przyjazny dla pacjenta musi być on regularnie dezynfekowany. Wykorzystywane narzędzia dzielą się na te stałe, wielorazowego użytku, i na te jednorazowe. Podczas wykonywanych zabiegów pacjent narażony jest na kontakt z obcymi zarazkami, które mogą wpłynąć negatywnie na stan jego zdrowia. Pomoc stomatologiczna, która obecna jest zawsze podczas każdej wizyty jest odpowiedzialna za stan narzędzi, których stomatolog będzie używał. W każdym wyposażeniu gabinetu stomatologicznego musi znaleźć się płyn bakteriobójczy, który w znacznym stopniu zabija bakterie po poprzednich pacjentach. Wszystkie powyżej wymienione czynniki wpływają na atmosferę i poziom usług w każdym gabinecie lekarskim, nie tylko stomatologicznym.