Higiena nosa jest przez nas na co dzień bagatelizowana, tymczasem nie da się ukryć, że to właśnie dzięki temu, w jaki sposób dbamy o nos wpływa na jakość oddychania i tego, w jakim stanie są nasze drogi oddechowe. Warto wobec tego zastanowić się, co robić na co dzień, aby nasz nos był czysty.

Dobre nawyki procentujące na przyszłość

Nie da się ukryć, jak ważna jest higiena nosa wśród niemowląt i dzieci. Już od pierwszych dni życia dziecka rodzice dbają o to, aby dziecko miało zdrowy, czysty nosek. Nie jest to dziwne, ponieważ maluch na początku życia oddycha tylko nosem. Rodzice sprawdzają więc, czy nie ma w nim żadnych nieczystości. Następnie, u dzieci starszych wyrabiają nawyk czyszczenia nosa. Dorośli także więc powinni pamiętać o tym, aby czyścić nos regularnie. Niestety, najczęściej jest to zaniedbywane. I w skutek tego pojawiają się choroby górnych dróg oddechowych. Na pewno zaś o stan nosa powinni troszczyć się alergicy oraz osoby cierpiące na przewlekły katar. Warto korzystać z preparatów naturalnych, dzięki jakim można oczyszczać nos, nie bojąc się o działania niepożądane. Jednym z nich jest Disnemar, z którego działaniem można zapoznać się za pośrednictwem strony disnemar.pl i przekonać, że jest to skuteczna sól morska.

Systematyczne używanie Disnemaru

Dużą zaletą Disnemaru jest to, że można z niego korzystać nie tylko w czasie choroby, ale na co dzień, w celach profilaktycznych. Ten fizjologiczny roztwór soli mineralnych rozpyla się do nosa. Świetnie nadaje się do zwalczania: kataru, nieżytu nosa, czy przesuszenia śluzówki. W efekcie, błona śluzowa nosa będzie odpowiednio oczyszczona oraz nawilżona. Wzmocniona zostanie regeneracja dróg oddechowych. Najważniejsze zalety Disnemaru to: usuwanie nadmiaru wydzieliny, ułatwianie oddychania, usuwanie chorobotwórczych mikroorganizmów oraz zmniejszenie podatności śluzówki nosa na infekcje. Jak więc można zauważyć, jest to środek idealny, jeśli chodzi o zastosowanie w codziennej higienie nosa. Warto mieć go w domowej apteczce.