torebka_zielona_earl_grey_jasminowy

 

Herbata Earl Grey otrzymała swoją nazwę na cześć hrabiego Charles’a Grey’a. Początkowo  wprowadzono ją na rynek angielski, a następnie  spopularyzowano w pozostałych krajach. Obecnie Earl Grey stanowi ponadczasowy standard, doceniany przez smakoszy na całym świecie. Jej wspaniały smak i aromat uzyskuje się poprzez dodanie olejku z bergamotki. Dzięki marce Czas na Herbatę, ten delikatny napój spróbować można także w nowej odsłonie – wzbogaconej jaśminem, dodającym mu nuty słodyczy.

Kwiecisty dodatek

O pochodzeniu Earl Grey’a krąży pewna legenda. Pierwsza z jej wersji mówi, że w XVIII wieku hrabia Charles Grey uratował przed utonięciem syna chińskiego mandaryna, w zamian za co został nagrodzony skrzynią herbaty. Ów prezent nazwał swoim imieniem i rozprowadził na terenie Anglii. Alternatywna opcja głosi z kolei, że Grey otrzymał przepis na tą wyjątkową kompozycję od indyjskiego radży, w podzięce za uratowanie syna przed tygrysem. Są to oczywiście jedynie opowieści, faktem jest natomiast, iż Earl Grey jest herbatą  cieszącą się ogromną popularnością na całym świecie głównie z uwagi na swój charakterystyczny aromat, który jest efektem dodania do niej olejku z bergamotki. Marka Czas na Herbatę postanowiła wzbogacić ten klasyczny smak dodając do niego delikatne płatki jaśminu. Dzięki tej wonnej roślinie w czerwono-złotym naparze możemy poczuć dodatkowo słodkawy, lekki i przyjemny posmak.

Herbatę Earl Grey jaśminowy przygotowujemy zalewając 1 łyżeczkę suszu wodą o temperaturze ok. 95 st. Celsjusza, następnie parząc go pod przykryciem przez czas ok. 3 minut.

Sięgając po Earl Grey jaśminowy marki Czas na Herbatę, odkryjemy na nowo głębię jej klasycznego smaku i aromatu, która dodatkowo uraczy nas słodkim, jaśminowym akcentem. Taka harmonia
z pewnością sprawi, że kompozycja ta na stałe zagości w naszych filiżankach.

 

Earl Grey jaśminowy, jak i wszystkie produkty marki Czas na Herbatę, dostępne są w ofercie sklepów stacjonarnych Czas na Herbatę, a także online na www.czasnaherbate.net.

 

Herbata Earl Grey jaśminowy marki Czas na Herbatę

Cena: 19,90 zł /100 g

 

————————————————————————————————————————————–

Progressive to firma, która istnieje na rynku od 1997 r. i jest właścicielem marki CZAS NA HERBATĘ. Od początku swojej działalności specjalizuje się w imporcie, produkcji oraz sprzedaży herbat wysokogatunkowych, a także akcesoriów do jej parzenia i przechowywania. W ofercie znajdują się herbaty czarne, zielone, białe, czerwone, kwitnące, autorskie oraz kompozycje owocowe. W ofercie znajdują się najwyższej jakości herbaty, a także kawy z wszystkich zakątków świata oraz zioła. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem sieci sklepów stacjonarnych w całej Polsce (26 sklepów firmowych i 73 sklepy franchisowe) oraz sklepu internetowego www.czasnaherbate.net.

 

Progressive Agata Szurlej

  1. Sosnowiecka 5

52-008 Wrocław

tel.: 71 340 04 23

e-mail: biuro@herbata.net

www.czasnaherbate.net

https://www.facebook.com/czasnaherbate