Czasem w naszym życiu pojawiają się chwilę, gdy chcemy zmienić coś w naszym wyglądzie. Udajemy się wtedy do fryzjera, kupujemy nowe ubrania. Chyba każdy z nas zastanawiał się jednak chociaż raz w swoim życiu, jak wyglądałby, mając inny kolor oczu. Tego typu, radykalną zmianę wizerunku, możemy osiągnąć w sposób łatwy i bezpieczny, z pomocą przychodzą nam kolorowe soczewki kontaktowe. Zastanówmy się jednak, co należy o nich wiedzieć i czy warto je nosić, odpowiadając sobie na poniższe pytania.

Czy możemy używać ich regularnie?

Jak najbardziej, możemy używać ich zamiast standardowych soczewek, ponieważ na rynku dostępne są również warianty korygujące wzrok. Możemy kupić zarówno szkła jednodniowe, kiedy sporadycznie chcemy odmienić nasz wizerunek, albo dwutygodniowe lub miesięczne, gdy chcemy odmienić nasz wygląd w sposób bardziej stały.

A co, jeśli z naszym wzrokiem jest wszystko w porządku?

Także możemy je nosić. Producenci oferują także modele szkieł, które pełnią jedynie funkcje estetyczne.

W jaki sposób kolorowe soczewki mogą zmienić nasze oczy?

W zależności od wybranego przez nas rodzaju, mogą podkreślić nasz naturalny kolor, zmienić całkowicie ich barwę, powiększyć lub rozświetlić, a także pogłębić spojrzenie.

A co, jeżeli pragniemy czegoś bardziej niestandardowego?

Rozwiązaniem stworzonym dla nas są szkła kontaktowe ze specjalnymi wzorami, które nadadzą oczom nieszablonowego wyglądu. Wybór jest naprawdę szeroki: możemy „zrobić” sobie oczy czerwone, wielokolorowe, bez tęczówki, nadające demoniczny wygląd. Jeżeli chcemy na źrenicy mieć wzór pajęczyny lub czterolistnej koniczynki, także nie ma z tym większego problemu. Soczewki tego typu świetnie sprawdzą się na różnego rodzaju bale przebierańców lub imprezy tematyczne lub po prostu, kiedy lubimy mocno wyróżniać się z tłumu. Niestety, zwłaszcza na początku, bywają często mniej wygodne niż zwyczajne szkła kontaktowe.

Czy warto?

Kolorowe soczewki kontaktowe warto zakupić (np. tutaj), jeżeli chcemy nieco poeksperymentować z naszym wyglądem. Podobnie jak w przypadku standardowych szkieł, zapewniają bezpieczeństwo i wygodę noszenia. Są idealne, kiedy nie interesują nas tylko kosmetyczne zmiany w naszym wizerunku. Jeśli nie jesteśmy jednak przekonani, czy jest to odpowiednie dla nas rozwiązanie, warto zakupić jednodniowy zestaw soczewek, który może kosztować nawet kilka złotych i przekonać się o tym na własnej skórze.