Do upragnionego urlopu przygotowujemy się długo przed jego rozpoczęciem. Kiedy już nadejdzie, chcemy zapomnieć o problemach dnia codziennego. Dalekie podróże, egzotyczna kuchnia, niczym nieograniczony harmonogram dnia. Realizujemy swoje marzenia, ale nasz organizm nie zawsze lubi tak gwałtowne zmiany w stylu życia. Nagle pojawić się mogą zaparcia. Co zrobić, aby nie zepsuły nam one zasłużonego wypoczynku? Skuteczną i bezpieczną pomoc przyniesie Dulcobis. 

Wakacje powodem zaparć?

Pakując walizkę na wyjazd myślimy o miejscach, które chcielibyśmy zobaczyć, rzeczach, których chcielibyśmy spróbować, potrawach, które chcielibyśmy zjeść. Ostatnią rzeczą, jaka przyjdzie nam do głowy, jest to, że nasze plany mogą zostać pokrzyżowane przez … zatwardzenie. Niestety, wyjazdy bliższe lub dalsze bardzo sprzyjają ich pojawieniu się. Czemu tak się dzieje? Nagła zmiana środowiska, klimatu, toalety, kuchni, wody, czasu spożywanych posiłków a nawet emocje, związane z wyjazdem wpływają na pogorszenie perystaltyki jelit. Bywa, że organizm potrzebuje kilku dni, aby przywyknąć do nowych warunków, w jakich się znalazł. Dla nas ten czas może być na wagę złota. Czekając na „ulgę” jesteśmy coraz bardziej źli, poddenerwowani, nie umiemy cieszyć się z tak wyczekiwanego przecież okresu.

Śliwki w kieszeni? NIE!

Aby zwalczyć uczucie ciężkości często sięgamy po „domowe metody”: jemy garściami suszone śliwki czy morele, pijemy hektolitry wody, staramy się więcej ruszać. Takie sposoby często jednak okazują się mało skuteczne i nie przynoszą ulgi tak szybko jak tego potrzebujemy. O tym mówi także nowa reklama dla marki Dulcobis, która od wakacji możemy zobaczyć na szklanym ekranie.

Na wakacjach to szczególnie ważne, aby czuć się lekko i w pełni korzystać w uroków wolnego czasu. Jest na to sposób!  

Dulcobis – skuteczne rozwiązanie

Sprawdzonym przez miliony konsumentów na całym świecie[1] rozwiązaniem na zaparcia jest Dulcobis – lek na zaparcia o podwójnym mechanizmie działania.

Dulcobis aktywizuje perystaltykę jelit i zwiększa ilość wody w jelicie i w ten sposób ułatwia wypróżnienie. Co ważne, jego efekt jest przewidywalny – zaczyna działać po 6-12 godzinach – po zażyciu wieczorem, rano przynosi ulgę. Dulcobis ma postać niewielkich tabletek w otoczce dojelitowej. Dzięki niej nie rozpuszcza się w żołądku, a pełna dawka składnika aktywnego dociera do jelita grubego i tam zostaje uwolniona. Działa zatem w miejscu, gdzie jest potrzebna.

Dulcobis stosowany jest przez miliony konsumentów na całym świecie, co wraz z wynikami badań klinicznych dowodzi jego skuteczności i bezpieczeństwa, nawet w grupie kobiet karmiących piersią.

Pakując walizkę na wyjazd warto pomyśleć nie tylko o kremie z filtrem czy preparacie na komary, ale także o skutecznym rozwiązaniu na problem zaparć! Dulcobis dostępny jest w aptekach bez recepty, w przystępnej cenie. Warto mieć go ze sobą „na wszelki wypadek”. Dulcobis – mała tabletka, wielka ulga!

Lek dostępny w aptece bez recepty, w opakowaniach:

  • 20 tabl. – cena ok. 7,50pln
  • 40 tabletek – cena ok. 13,50 pln

 

Dodatkowe informacje: www.stopzaparciom.pl

Dulcobis,5 mg, (Bisacodylum), tabletki dojelitowe.

 

Wskazania do stosowania:

Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć.

W przygotowaniu do badań diagnostycznych, w leczeniu przed i pooperacyjnym, w stanach wymagających ułatwienia defekacji.

Przeciwwskazania:

Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w jamie brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz
z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz
u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu.
W przypadku rzadkich chorób genetycznych, w których występuje nietolerancja składnika pomocniczego produktu, stosowanie produktu jest przeciwwskazane.

 

Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger Strasse 173,
D-55216 Ingelheim/Rhein, Niemcy.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 18720, wydane przez URPLWMiPB.

Cena rekomendowana: 20 tabletek – 7,50 pln; 40 tabletek 13,50 pln

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych
i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Więcej informacji:

Marta Gür

Flywheel Public Relations

tel.: 512 600 646

e-mail: marta.g@flywheel.pl

 

[1]Na innych rynek znany pod nazwą Dulcolax