Już 14 czerwca br. w Rosji rozpocznie się największe święto kibiców – XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Podczas tego wydarzenia zostaną rozegrane 64 mecze, których polscy kibice nie mogą przegapić. Dla tych, którzy skupią się na śledzeniu liczby bramek swojej ulubionej drużyny, Vision Express przygotowało mistrzowską promocję. Do 7 czerwca br. we wszystkich salonach można ustrzelić rabat do 300 złotych na okulary korekcyjne i dodatkowo skorzystać z profesjonalnego badania wzroku.

Odległości, które powinien znać każdy kibic:

  • Odległość z Warszawy do Moskwy (miasta, w którym zostanie rozegrany pierwszy mecz reprezentacji Polski w ramach Mistrzostw Świata 2018) – 1 257 kilometrów
  • 105×68 metrów – wymiary boisk ustalone przez Międzynarodową Fundację Piłkarską w 2008 roku
  • Wysokość największego stadionu Mistrzostw Świata 2018 (stadion Łużniki w Moskwie) – 20 metrów
  • Wysokość największego stadionu na świecie (Camp Nou w Hiszpanii) – 48 metrów
  • Najdalsza odległość, z której piłka trafiła do bramki – 91,9 metra

Największe święto piłki nożnej to wyzwanie nie tylko dla grających drużyn, ale przede wszystkim dla oczu wiernych kibiców. Osoby bez właściwej korekcji wzroku mogą najzwyczajniej przeoczyć kluczowe momenty gry. Dlatego przed pójściem na mecz warto upewnić się, że nic nie umknie naszym oczom, będziemy wspierać polskich reprezentantów i nie zareagujemy euforią na bramkę przeciwników.

Ci, którzy nie mają możliwości osobistego wsparcia polskich reprezentantów na stadionach, ich poczynania śledzić będą przed ekranami swoich telewizorów. Także w tym przypadku warto zadbać o oczy. Pomimo stosowania się do dobrze znanych zaleceń, aby odległość telewizora od kanapy wynosiła około 3 metrów, niektórzy nadal mogą mieć problem z wyraźnym widzeniem. Osoby z nieskorygowaną wadą wzroku, wpatrując się w ekran bez właściwych okularów lub soczewek kontaktowych nadal będą mrużyć i przecierać oczy, co może bardzo popsuć śledzenie rozgrywek. Oprócz tego, przy dłuższym seansie, takim jak 90-minutowy mecz piłkarski, może pojawić się uczucie dyskomfortu, przesuszenia i pieczenia oczu, a nawet ból głowy. Może to być oznaka zarówno niewłaściwej pielęgnacji oczu (zaburzenia naturalnych łez), jak również źle skorygowanej wady wzroku. W takich warunkach oglądanie telewizji nie jest przyjemne i powoduje ogólne uczucie zmęczenia, a nawet rozdrażnienia.

Mistrzostwa świata to nie kwestia jednego meczu, ale kilkudziesięciu rozgrywek, które będą odbywały się przez cały miesiąc – od 14 czerwca do 15 lipca. Spragnieni sportowych emocji, którzy chcą na bieżąco śledzić poczynania drużyn, muszą wcześniej odpowiednio zadbać o formę swoich oczu. W przypadku stwierdzonej wady wzroku najlepiej upewnić się, czy aktualnie posiadane okulary są odpowiednie, a jeżeli dotychczas niewyraźne widzenie nie sprawiało dużego problemu, warto w ramach profilaktyki udać się na badanie wzroku. W razie konieczności zmiany lub doboru pierwszych okularów w salonach Vision Express przy zakupie okularów korekcyjnych jednoogniskowych lub okularów progresywnych dostępna jest mistrzowska promocja.

 

Kontakt dla mediów:

Walk PR
Hubert Koszela
e-mail: hubert.koszela@walk.pl
tel.: +48 789 443 408