Coraz większą popularność w polskich firmach zdobywa w ostatnim czasie trend corporate wellness. Pracodawcy z coraz większą świadomością podchodzą do zdrowia swoich pracowników i chętniej wykorzystują ten sposób motywacji. Nie od dziś bowiem wiadomo, że zrelaksowany i zdrowy pracownik, to dobry pracownik. Pewną nowością natomiast jest wykorzystanie w programach prozdrowotnych najnowszych technologii, takich jak aplikacje mobilne czy fitness trackery.

Włączenie interaktywnych narzędzi do strategii prozdrowotnej to nie tylko jej urozmaicenie i podążanie za trendami, to przede wszystkim szansa na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów i mierzalnych efektów.

Utrzymanie kondycji, śledzenie efektów diety czy postępów w zmianie przyzwyczajeń na zdrowsze to żmudna praca. Jednak dzięki dostępnym mobilnym aplikacjom jesteśmy w stanie łatwo, przyjemnie i, co najważniejsze, efektywnie monitorować wybrany aspekt zdrowia, a co za tym idzie wyznaczać cele i do nich dążyć.

Na rynku dostępna jest spora liczba aplikacji związanych ze zdrowiem czy aktywnością fizyczną, jednak swoistą nowością jest włączenie takich aplikacji do programów corporate wellness. Pracownicy stają się zatem nie tylko biernymi odbiorcami stworzonego dla nich prozdrowotnego programu, dzięki angażującym aplikacjom są bardziej zmotywowani do dbania o własne zdrowie i chętniej biorą udział w tego typu działaniach.

Świetne efekty przynoszą w tym kontekście także elementy grywalizacji włączone do programu prozdrowotnego. Pracownicy oprócz tego, że dzięki aplikacji zmotywowani są do osiągania własnych wyznaczonych celów, dodatkowo mogą konkurować ze swoimi kolegami, porównywać wyniki i zdobywać wyznaczone przez pracodawcę nagrody.

Mobilne technologie otwierają zupełnie nowe możliwości dla corporate wellness, które mogą okazać się o wiele bardziej skuteczne od tradycyjnych metod.