NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor MDC212C2 o rozdzielczości 2MP. Jest to pierwszy monitor z serii NEC MDC (Medical Display Clinical), certyfikowanej do obrazowania diagnostycznego.

Nowy model projektowano specjalnie do zastosowań związanych z obrazowaniem diagnostycznym w modalnościach takich jak: tomografia komputerowa, emisyjna tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, fluoroskopia, stomatologia, kardiologia, onkologia, ultrasonografia oraz inne techniki obrazowania medycznego. Monitor MDC212C2 współpracuje z oprogramowaniem kalibracyjnym GammaCompMD QA, co pomaga utrzymać zgodność ze standardem DICOM (Part 14). Ponadto spełnia wymagania testów zapewnienia jakości wymaganych w różnych krajach europejskich (np. IEC62563-1, DIN 6868-157).

Monitor MDC212C2 może być wykorzystywany zarówno do obrazów kolorowych, jak i w skali szarości. Dodatkowo dysponuje sensorami oferowanymi przez serię MD, takimi jak: czujnik frontowy, czujnik natężenia oświetlenia w otoczeniu oraz czujnik zbliżeniowy, które zapewniają długą żywotność punktu bieli i luminancji.
Dzięki maksymalnej jasności 440cd/m2 monitor oferuje wystarczający margines do długotrwałego użytkowania. W połączeniu z podświetleniem LED i szerokimi kątami widzenia (178 stopni w pionie i poziomie – co pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie kolorów) monitor ten staje się idealnym wyborem dla wymagających środowisk medycznych.

Dwa inne nowatorskie rozwiązania zaimplementowane w serii MDC to funkcja Quick Screen QA, umożliwiająca przeprowadzenie testu zgodności DICOM bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania oraz QC Scheduler. Ta druga funkcja uruchamia automatyczny proces kalibracji i test zgodności DICOM, przeprowadzane bezpośrednio w monitorze.

“Premiera tego monitora to efekt ogromnego doświadczenia NEC na rynku monitorów medycznych i połączenie dogłębnej wiedzy o najnowszych technologiach przetwarzania obrazu z wymaganymi certyfikatami medycznymi (EU Medical Device Directive, FDA w trakcie zatwierdzania) . Wszystko razem powoduje, że ten nowy model jest doskonałym połączeniem funkcji tradycyjnych monitorów medycznych z wysoko wyspecjalizowanymi monitorami diagnostycznymi.” – powiedział Erik Elbert, Product Engineer for Medical Display Solutions w NEC Display Solutions Europe.

Dostępność i szczegóły techniczne

Monitor NEC MDC212C2 będzie dostępny od stycznia 2016.
MDC212C2 dysponuje ekranem w w formacie 4:3. Oprócz kompletu najważniejszych złączy sygnałowych, takich jak: DisplayPort, DVI i D-Sub, MDC212C2 posiada również hub USB 3.0 z 3 portami.

NEC Display Solutions Europe oferuje trzyletnią gwarancję obowiązującą w całej Europie z możliwością opcjonalnego wydłużenia do 5 lat. Gwarancja zawsze obejmuje panel LCD i podświetlenie, jak również ten sam poziom obsługi podczas całego okresu obowiązywania gwarancji.
Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: mariusz.orzechowski@nec-displays-pl.com

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : awrzesinska@luckymonday.pl