Nowa strona internetowa Szpitala Miejskiego w Zabrzu już w sieci! To obecnie jedna z najlepszych stron internetowych placówek ochrony zdrowia w kraju.

Szpitalna witryna ma całkowicie nową szatę graficzną. Strona ma teraz nawigację kafelkową i jest w pełni dostosowana do urządzeń mobilnych. Z myślą o pacjentkach Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka powstała zakładka poświęcona wyłącznie Centrum. Na nowej stronie są też specjalne zakładki poświęcone medycynie pracy, Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu „Pomocna Dłoń”oraz usługom dodatkowym Szpitala.

Jak mówi Jolanta Cmok, rzecznik Szpitala Miejskiego w Zabrzu, nowa strona ma służyć przede wszystkim pacjentom. – Dlatego znajduje się na niej wiele informacji o oferowanych przez Szpital świadczeniach, szczegółowo opisujemy poszczególne oddziały oraz prezentujemy naszą kadrę medyczną. Goście strony mogą pobrać z niej wszelkie niezbędne dokumenty i druki. Znajdą tam też informacje, co zabrać ze sobą do szpitala, jak przygotować się do porodu, w szczególności do porodu do wody i w jaki sposób można odebrać dokumentację medyczną. Na stronie można też odbyć wirtualny spacer po naszej placówce – mówi Jolanta Cmok.

Nowa strona Szpitala Miejskiego w Zabrzu działa pod dotychczasowym adresem www.szpitalzabrze.pl. Szpital aktywnie prowadzi też swój profil w serwisie Facebook ( www.facebook.com/szpitalzabrze ).

***
Szpital Miejski w Zabrzu sp. z o. o. to miejski szpital wieloprofilowy. Powstał 4 grudnia 1961 roku. Szpital dysponuje 410 łóżkami, funkcjonują w nim oddziały: Chorób Wewnętrznych, Neurologii, Dermatologii, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej, Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Patologii Ciąży, Ginekologii Onkologicznej, Endokrynologii Ginekologicznej oraz Oddział Neonatologii. Przy szpitalu działają ponadto Centrum Zaopatrzenia Medycznego, Zakład Opiekuńczo– Leczniczy, Poradnia Medycyny Pracy a także Centrum Edukacji Okołoporodowej. W 2011 roku Szpital został wyróżniony Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Szpital posiada certyfikaty „Szpitala bez bólu”, „Certyfikat jakości ISO 9001″ oraz „Szpitala promującego zdrowie”, a także tytuł  „Perły Medycyny”.