Okulary to aparat, który składa się ze szkieł i z oprawek. Nie wszystkie okulary mają jednak oprawki, bo są też takie, których szkła trzymają się na specjalnych sprężynkach. Na które okulary lepiej się zdecydować – te bez oprawek, czy te z oprawkami?!

Okulary – oznaka stylu

Do lamusa odeszły czasy gdy okulary odgrywały jedynie rolę aparatu korekcyjnego. Otóż okulary to jedyny aparat korekcyjny, który stał się swoistym elementem stylizacji, a wręcz elementem garderoby. Tak więc osoby potrzebujące korekcji wzroku stoją w o wiele lepszej sytuacji niż chociażby osoby potrzebujące korekcji słuchu, czy korekcji uzębienia. Efektem tego okulary oprócz roli aparatu korekcyjnego odgrywają obecnie również rolę elementu stylizacji.

Bądźmy trendy – nośmy okulary

Za projektowanie okularów zabrały się największe domy mody. Versace, Vogue, Gucci, Prada, czy Ray Ban – te wielkie marki to tylko nieliczne dowody potwierdzające powyższą tezę. Ponadto za promowanie okularów zabrały się największe agencje reklamowe. Nie trzeba więc ukrywać, że okulary to zatem współcześnie wielki krzyk mody.

Oprawki – przyczyna sukcesu okularów

Szkła okularów trzymają się w oprawkach lub na specjalnych sprężynkach – oznacza to, że występują okulary z oprawkami i okulary bez oprawek. Choć okulary bez oprawek są ledwo zauważalne, to jednak okulary z oprawkami mają współcześnie przewagę. Okulary stały się bowiem tak popularne za sprawą oprawek, które potrafią bardzo korzystnie wpływać na wizerunek danej osoby. To, kto na jakie okulary się zdecyduje, zależy już jednak od jego upodobań, ale powinno też zależeć od jego wyglądu, aby okulary ich właściciel zgrabnie ze sobą się komponowali.

Kształt oprawek okularów a kształt twarzy

Kształt oprawek okularów dobiera się stosownie do kształtu twarzy. Do twarzy kwadratowej pasują oprawki okrągłe i owalne, a do twarzy prostokątnej oprawki owalne i prostokątne. Do twarzy okrągłej pasują oprawki geometryczne i prostokątne, a do twarzy owalnej oprawki okrągłe, owalne, geometryczne i prostokątne. Do twarzy sercowatej pasują  z kolei oprawki okrągłe.

Kolor oprawek okularów a kolor włosów

Kolor oprawek okularów dobiera się stosownie do koloru włosów. Do włosów ciemnych pasują okulary czarne, czerwone i srebrne, zaś do włosów rudych pasują okulary czarne, czerwone i złote. Do włosów siwych pasują okulary czarne, czerwone i srebrne, natomiast do włosów blond pasują okulary czarne, czerwone i złote. Obecnie dość ciekawe rozwiązanie stanowią również oprawki, które na zewnątrz posiadają jeden kolor, a wewnątrz drugi, co daje efekt optycznego kontrastu i wyrazistości.

Sprawdź okulary polaryzacyjne w soczewki24.pl.