Okulary potrafią poprawić wzrok, ale też go popsuć. Wszystko zależy do tego, czy okulary zostaną właściwie dobrane do naszych oczu i do naszej wady wzroku. Zależy nam przecież na tym, aby poprawić swój stan zdrowia, a nie na tym, aby go pogorszyć.

Okulary jako aparat korekcyjny

Okulary to nic innego jak po prostu aparat korekcyjny. Tak jak aparat na uszy poprawia słuch, a aparat ortodontyczny koryguje uzębienie, tak też okulary na oczy poprawiają wzrok. Jak na aparat korekcyjny przystało, powinien on korygować wadę. Nie można więc kupić okularów niewątpliwie wpływających na nasze zdrowie bez badania wzroku.

 

Gdzie można spotkać okulary

Okulary spotkać można wszędzie, już nie tylko w salonie optycznym, ale również w aptece, na bazarze, w sklepie i w supermarkecie. Jednak jedyne miejsce, w którym należy je kupować to salon optyczny, gdzie znajdują się okulary, które naprawdę korygują wzrok. Ceny okularów w salonie optycznym pojawiają się od 300 złotych, ceny okularów w innych miejscach oscylują natomiast w okolicach 30 złotych, niekiedy kosztują one więcej, a niekiedy nawet mniej, co tylko świadczy o tym, że porządne i bezpieczne okulary pochodzą tylko z salonu optycznego. Na okulary nie wydamy fortuny, bo 300-700 złotych to nie tak wiele, zważając że chodzi o nasze zdrowie, a model okularów, który wybieramy średnio służy trzy lata.

 

Z wizytą u okulisty i optometrysty

Aby zbadać wzrok należy udać się do okulisty lub optometrysty. U niego dowiemy się czy jesteśmy krótkowzroczni lub dalekowzroczni, czyli czy potrzebujemy soczewek sferycznych i o jakich mocach, czy mamy astygmatyzm lub inne schorzenie, czyli czy potrzebujemy soczewek torycznych lub multifokalnych. Zgodnie w wynikami badań zostaną nam dobrane okulary. W salonie optycznym możemy więc liczyć na: badanie wzroku, dobór właściwych szkieł okularów, dobór właściwych oprawek okularów, odpowiednie ustawienie okularów, wykonanie pomiarów rozstawu i wysokości źrenic, wybór materiału wykonania szkieł.

 

Sprawdź salon Soczewki24 w swoim mieście na: http://soczewki24.pl/content/13-nasze-salony.

 

Zdrowie to priorytet

Wzrok, obok słuchu, to najważniejszy zmysł, za sprawą którego funkcjonujemy w otaczającej nas rzeczywistości. Gdy tylko pojawiają się komplikacje związane ze wzrokiem, należy niezwłocznie podjąć leczenie, polegające między innymi na noszeniu właściwie dobranych okularów. Nie wolno na tym oszczędzać, bo na zdrowiu się nie oszczędza, nie tylko przez to, że od zdrowia zależy nasze życie. Lepiej przecież wydać na zdrowie zapobiegając chorobom, niż za jakiś czas wydać na leczenie chorób.