Ashish Hindujabędąc kiedyś w odwiedzinach u swych rodziców w Indiach został poczęstowany filiżanką czegoś, co z miejsca nazwał – jak dziś opowiada – najlepszą rzeczą, jaką pił w życiu. Wtedy postanowił, że to jest właśnie to, co chce sprowadzić do siebie, do Polski. Wówczas nie wiedział jeszcze nawet jak wielu indyjskich farmerów z rodzinami, dzięki filozofii działania Organic India, ma szansę na godne życie z pracy przy uprawie tulsi, świętego zioła Indii.

Dzisiaj Ashish jako dyrektor Bombay Bazaar jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem produktów Organic India na Polskę i cieszy się, że teraz i on ma swój udział w sprawiedliwym handlu i w kultywowaniu zrównoważonego, tradycyjnego rolnictwa w kraju swych przodków. Z dumą pokazuje certyfikaty, które są świadectwem szacunku dla ekologii, natury, godnych warunków pracy i jakości. Jest nawet certyfikat koszerności. Ale czy może być inaczej, jeżeli głównym produktem Organic India są herbaty z tulsi, czyli świętej bazylii, uprawianej od tysięcy lat i czczonej przez Hindusów jako ofiarowaną ludziom przez samego Krysznę?

Tulsi, święte zioło Kryszny

To powszechnie uprawiane przez Hindusów w ogrodach i donicach ziele nie bez powodu otaczane jest przez nich taką czcią, używane jest bowiem w ajurwedzie, tradycyjnej hinduskiej medycynie, od tysięcy lat jako panaceum na wiele dolegliwości. Wzmacnia system odpornościowy oraz pomaga organizmowi pozbyć się negatywnych skutków stresu. Jest źródłem pozytywnej energii, oczyszcza dom i daje szczęście. W świętych pismach indyjskich na przestrzeni pięciu tysięcy lat wskazywano, że Tulsi ma działanie przeciwstarzeniowe. Teraz potwierdzają to również zachodnie badania naukowe, a dr Ralph D. Miller, m. in. były Dyrektor Badań Naukowych Kanadyjskiego Departamentu Zdrowia wieszczy dziś, iż w najbliższej przyszłości Tulsi stanie się prekursorem w zapobieganiu i leczeniu współczesnych chorób cywilizacyjnych nowoczesnych społeczeństw.

Organic India – filozofia szacunku

Już dziś Organic India jest jednym z największych na świecie wytwórców organicznych produktów, marką istniejącą na rynkach 40 krajów świata, szczególnie popularną w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, ale także w Holandii, Hiszpanii czy Estonii. Teraz ma szansę zaistnieć także na rynku polskim. Ashish zaznacza jednak, że pragnie aby Polacy poznali nie tylko smak herbaty z Tulsi, ale – co równie ważne – żeby poznali filozofię działania Organic India.

To filozofia opartą na działaniu z miłością i świadomością. Każdy produkt, który trafia w Twoje ręce jest ogniwem w łańcuchu miłości, szacunku i więzi pomiędzy Matką Naturą, naszymi farmerami, naszą firmą i Tobą. Wybierając Organic India aktywnie wspierasz naszą misję tworzenia zrównoważonego środowiska globalnego, zapewnienia szkoleń i godnego życia naszym lokalnym farmerom, oraz dostarczania zdrowia, szczęścia i dobrego samopoczucia Tobie. Świadomość i przyjęcie tej filozofii opartej na miłości wzmaga dobroczynne działanie wszelkich substancji, albowiem według systemu ajurwedy, nauki o życiu i zdrowiu, kondycja fizyczna i wszelkie problemy zdrowotne stanowią integralną część większej całości – umysłu, ciała i ducha, które należy traktować jako jedność.

Mieszanki tulsi – dla różnych gustów i różnych potrzeb

Bombay Bazaar, dystrybutor Organic India na Polskę, ma w swej ofercie dziesięć różnych mieszanek ziołowych i ziołowo-herbacianych. Oprócz Tulsi Original, stanowiącej połączenie trzech odmian listków Tulsi, reszta mieszanek stanowi połączenie Tulsi z innymi ziołami i herbatami. Każda z tych mieszanek charakteryzuje się innymi walorami smakowymi, każda z nich wykazuje też odmienne działanie, w zależności od naturalnych właściwości zastosowanego dodatku. W ofercie znajdziemy więc między innymi mieszankę Tulsi z imbirem, lukrecją czy trawą cytrynową, oraz – dla amatorów kofeiny – z czarną, czerwoną bądź zielona herbatą. Jest też wersja z przyprawami.

Obecnie mamy w ofercie dziesięć różnych mieszanek, ale już za niedługo będzie ich znacznie więcej – dodaje Ashish – Rozwijamy działalność w Polsce, propagujemy filozofię szacunku i wspomagamy organizację, która poprzez zawieranie sprawiedliwych umów z małymi rodzinnymi farmami zabezpiecza je finansowo nawet na wypadek ewentualnej klęski nieurodzaju. To wszystko kosztuje, produkty Organic India to nie są zatem jakieś najtańsze herbaty. Ale oprócz tego, że same w sobie są tego warte, zdradzę jeszcze sposób ich parzenia – są one bowiem naprawdę bardzo wydajne, wystarczy zaparzyć jeden dzbanek, taki na trzy filiżanki, i wypić go w ciągu dnia. Właśnie taka ilość zalecana jest także ze względów zdrowotnych.

Ashish mieszka w Polsce od 10 lat. Przyjechał nie znając języka, sam nauczył się polskiego. Dzisiaj jest dyrektorem Bombay Bazaar Polska, wyłącznego certyfikowanego dystrybutora produktów Organic India – producenta herbat, suplementów ziołowych i kosmetyków opartych na recepturach ziołowych. Bombay Bazaar współpracuje z odbiorcami hurtowymi, a także oferuje sprzedaż internetową dla klientów detalicznych.