Masz trudności z pozbyciem się nadmiernych kilogramów, mimo regularnego uprawiania sportu i stosowania diety? Borykasz się z mniejszą jędrnością biustu po ciąży? A może Twoim problemem jest ginekomastia? To dolegliwości, które mogą być źródłem wielu kompleksów. Na szczęście współcześnie dostępnych jest wiele skutecznych metod, które pomogą zniwelować tego typu niedoskonałości. Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje szeroki wybór zabiegów modelujących, jednak wśród tych nakierowanych na zwalczanie nadmiaru tkanki tłuszczowej prym wiedzie liposukcja laserowa LipoLife 3G – bezpieczna alternatywa dla inwazyjnych rozwiązań chirurgicznych!

Czym jest LipoLife 3G?

Zapytaliśmy specjalistów z MediArt Clinic Poznań, czym jest liposukcja LipoLife 3G i jakie są wskazania do poddania się zabiegowi. LipoLife 3G to innowacyjne urządzenie, które stanowi jedną z najnowocześniejszych metod redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej z trudnych i delikatnych okolic ciała – tłumaczą eksperci z MediArt Clinic. To także zabieg, który pozwala na wykorzystanie autologicznego tłuszczu do konturowania i modelowania innych obszarów ciała. Liposukcja laserowa to bezpieczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych – procedura jest szybka, precyzyjna i redukuje do minimum ryzyko wystąpienia powikłań. Swoją skuteczność zawdzięcza obecności światłowodu radialnego wykorzystującego działanie lasera diodowego o długości fali 1470, który przenika do głębokich warstw skóry, pobudzając fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. W wyniku tego dochodzi do przyspieszenia procesów naprawczych oraz poprawy jakości i napięcia skóry. LipoLife 3G pozwala na dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz kontrolowanie mocy lasera, co pozwala zachować wysoką jakość komórek tłuszczowych, potrzebnych do skutecznego modelowania sylwetki. W wyniku tego pacjent pozbywa się nadmiernej tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy, a wypełnia i modeluje miejsca, gdzie tej tkanki brakuje. To pozwala na wyrównanie dysproporcji sylwetki.

Ponadto, liposukcja laserowa LipoLife 3G to kompleksowy system, który posiada technologię znieczulającą, co sprawia, że zabieg jest komfortowy, zmniejsza do minimum dolegliwości bólowe i skraca okres rekonwalescencji. Głowica LipoLife 3G jest bardzo precyzyjna i nie uszkadza otaczających tkanek, co świadczy o wysokim bezpieczeństwie zabiegu.

Liposukcja laserowa przeznaczona jest przede wszystkim dla osób cierpiących na m.in. otyłość miejscową czy ginekomastię oraz borykających się z dysproporcją sylwetki lub nadmiarem tkanki tłuszczowej odpornej na redukcję za pomocą diety i ćwiczeń. Warto wspomnieć, że LipoLife 3G nie jest metodą odchudzania, a najlepsze efekty można otrzymać poprzez połączenie zabiegu z prowadzeniem zdrowego trybu życia.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Na początek lekarz wprowadza w miejsce zabiegowe kaniulę, która dociera do tkanek podskórnych. Następnie urządzenie LipoLife 3G emituje wiązkę lasera i uwalnia komórki tłuszczowe, dzięki czemu następuje redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej. Potem dochodzi do odsysania tłuszczu – komórki tłuszczowe są odsysane i umieszczane w sterylnym pojemniku. W wyniku tego obszar zabiegowy zostaje natychmiast wysmuklony. Tak pozyskane komórki tłuszczowe są odpowiednio przygotowywane do dalszego wykorzystania i mogą zostać przeszczepione techniką lipotransferu w inne okolice ciała do ich wymodelowania lub powiększenia, np. piersi czy pośladków.

Jakie są efekty?

Liposukcja laserowa LipoLife 3G pozwala na skuteczną redukcję tkanki tłuszczowe oraz poprawę proporcji sylwetki. Ponadto laser działa korzystnie na stan skóry – zmniejsza jej wiotkość, działa ujędrniająco i wypełniająco.

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, jednak pełne rezultaty osiąga się po ok. 2 tygodniach ze względu na czas naturalnego osadzania tkanki na nowym obszarze. W większości przypadków wystarczy wykonać jeden zabieg, aby rezultaty były w pełni satysfakcjonujące i trwałe, choć jest to zależne od indywidualnych predyspozycji i oczekiwań pacjenta.

Zabieg liposukcji laserowej LipoLife 3G jest wykonywany m.in. w MediArt Clinic w Poznaniu. Szczegółowe informacje dostępne są stronie internetowej: https://mediartclinic.pl/.