Każdy, bez względu na stan zdrowia, ma prawdo do komfortowego poruszania się. Wystarczy spojrzeć za okno, żeby przekonać się jak wiele przeszkód musi pokonać osoba niepełnosprawna w drodze do samodzielnego funkcjonowania. Niezdolni do poruszania się o własnych nogach prowadzą takie samo życie, jak pełnosprawni. Osoby z dysfunkcjami ruchu możemy spotkać w szkole, pracy czy po prostu na spacerze w parku.

Przeszkody nie do pokonania

Mimo rosnącej świadomości, w Polsce niepełnosprawni wciąż mają ograniczony dostęp do obiektów publicznych. Głównym problemem jest brak dostępu do choćby jednego wejścia znajdującego się na poziomie gruntu lub takiego, które zostało przystosowane do osób z dysfunkcją ruchową. Warto pamiętać, że osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim nie jest w stanie samodzielnie pokonać schodów czy nawet nieco wyższych krawężników. Według raportów głównie w miastach wojewódzkich bardzo duża ilość infrastruktury nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Pomocna dłoń w stronę niepełnosprawnych

Bardzo dużym udogodnieniem dla niepełnosprawnych jest zamontowanie podjazdów w miejscach, których poruszający się na wózku inwalidzkim nie jest w stanie samodzielnie pokonać. PW GAMA od kilkunastu lat wyciąga pomocną dłoń do osób niezdolnych do poruszania się o własnych nogach. Sprawdź ofertę sklepu, w którym dostępne są specjalistyczne rampy i szyny teleskopowe. Wykonano je ze stopów aluminium, co gwarantuje niską wagę oraz wytrzymałość, a montaż całości nie zajmuje więcej niż minutę.

Funkcjonalność

Dzięki swojej stabilności użytkowania rampy oraz szyny teleskopowe doskonale sprawdzają się jako podjazdy do wózków inwalidzkich zarówno tych ręcznych, jak i elektrycznych. Antypoślizgowy materiał, którym pokryto powierzchnię sprzętu gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo. Uniwersalny i przenośny charakter większości produktów proponowanych w ofercie pozwala stosować je w wielu różnych sytuacjach, a nawet składać je i zabierać ze sobą w podróż, aby zawsze mieć możliwość użycia własnej rampy w razie takiej potrzeby. Sklep proponuje swoim klientom szeroki wybór dostępnych rozwiązań. Rampy i szyny można nabyć w wielu długościach i szerokościach.

W jakich przypadkach wykorzystywać podjazdy?

Podjazdy dla niepełnosprawnych najczęściej montuje się przy schodach. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie ramp i szyn teleskopowych. Taki sprzęt idealnie sprawdza się również do pokonywania różnego rodzaju przeszkód, takich jak krawężniki czy wzniesienia. Zakup sprzętu specjalistycznego pomoże także w transporcie osoby niepełnosprawnej. Za pomocą szyn z łatwością wjedziemy i zjedziemy wózkiem do/z samochodu.

Zakup podjazdów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych znacznie pomoże im w codziennym komfortowym funkcjonowaniu. Przeszkód, które musi pokonać osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim jest bardzo dużo. Warto pamiętać, że każdemu ubezpieczonemu w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS przysługuje refundacja NFZ na sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze.