Niezależnie od twierdzenia, że rozmiar penisa się nie liczy, mężczyźni chcieliby szczycić się jak największym przyrodzeniem. Niekiedy kompleks małego członka wpływa niekorzystnie na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Można wówczas pomyśleć o zabiegu powiększania penisa. Urologia estetyczna proponuje w tym przypadku metodę inwazyjną oraz metodę nieinwazyjną.

Zabieg powiększania penisa – popularny zabieg dla mężczyzn

Zajmująca się męskim układem moczowo-płciowym urologia estetyczna oferuje dla mężczyzn takie zabiegi jak: powiększanie penisa, prostowanie penisa, obrzezanie, rekonstrukcja napletka, plastyka worka mosznowego, wstawianie implantów penisa i jąder. Najpopularniejszym zabiegiem spośród wszystkich zabiegów urologii estetycznej jest zabieg powiększania penisa. Zabieg ten ma na celu przede wszystkim zwiększyć rozmiar męskiego przyrodzenia. Choć rozmiary wahają się nawet od 10 do 20 centymetrów, średni rozmiar członka wynosi przeciętnie 15-16 centymetrów. To jednak tylko średnia, którą nie należy się zbytnio przejmować, warto bardziej zwrócić uwagę na zdrowie i kondycję genitaliów. Tak jak przy wzroście, tak też w przypadku penisa, nie liczą się liczby, a stan zdrowia i stan kondycji. W razie silnej potrzeby można się jednak zdecydować na zabieg powiększania penisa.

Zabieg powiększania penisa – metoda inwazyjna

Zabieg powiększania penisa przeprowadza się przede wszystkim metodą inwazyjną, czyli przy pomocy interwencji chirurgicznej. Wykonuje się to za pomocą nacięcia więzadeł. Penisa do kości łonowej przymocowują dwa więzadła – więzadło wieszadłowe oraz więzadło procowe. Polega to na wysunięciu fragmentu penisa z wewnątrz na zewnątrz. Zabieg wydłuża penisa od trzech do czterech centymetrów. W przeciwieństwie do metody nieinwazyjnej, zabieg powiększania penisa metodą inwazyjną przynosi efekty nie na jakiś czas, ale na stałe.

Zabieg powiększania penisa – metoda nieinwazyjna

Zabieg powiększania penisa można przeprowadzić też metodą nieinwazyjną, czyli bez interwencji chirurgicznej (więcej informacji na temat zabiegu znajdziesz tutaj). Wykonuje się to za pomocą wstrzyknięcia w penisa kwasu hialuronowego. Polega to na wypełnieniu penisa kwasem hialuronowym – tego samego, który wstrzykuje się na przykład w usta, aby stały się pełniejsze. Zabieg daje efekt od jednego do trzech centymetrów więcej w kwestii długości oraz od dwóch do czterech centymetrów więcej w kwestii grubości. W przeciwieństwie do metody inwazyjnej, zabieg powiększania penisa metodą nieinwazyjną przynosi efekty nie na stałe, a na jakiś czas.