W imieniu Artura Borowicza, dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, zapraszam Państwa na dzisiejszy briefing prasowy przed siedzibą WPR w Katowicach. Podczas briefingu zaprezentujemy Państwu 5 nowych ambulansów, które otrzymały Stacje Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Gliwicach, Pszczynie i Radzionkowie.

Briefing rozpocznie się o godz. 10.30 (czwartek, 4 marca) na parkingu przed dyrekcją Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach (ul. Powstańców 52). Potrwa ok. pół godziny.
Nowe pojazdy to samochody marki C Renault Master (poj. 2300 cm3). Każdy wart jest ponad 350 tys. zł, z czego ponad 230 tys. to koszt zabudowy. Łączna wartość 5 nowych karetek to 1.759.220,04 zł. Samochody zostały kupione ze środków własnych Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.
Łącznie z nowymi samochodami Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach dysponuje 41 ambulansami typu P, 33 typu S oraz 7 typu POZ. Dodatkowo WPR w Katowicach ma również pojazdy służące do transportu komercyjnego, transportu chorych zakaźnie, a także pojazdy techniczne i rezerwowe. Łącznie – 146 samochodów.