W życiu mogą się zdarzyć różne sytuacje i zawsze lepiej być na nie przygotowanym. O ile czasem tak bardzo narzeka się na jakość państwowej służby zdrowia, o tyle trzeba mieć świadomość tego, że nie posiadając ubezpieczenia zdrowotnego w momencie, jeśli uleglibyśmy wypadkowi lub wpadlibyśmy w chorobę – koszty leczenia mogą być naprawdę ogromne. Dlatego też osoby, które z różnych względów nie mogą skorzystać z ubezpieczenia zdrowotnego na Narodowy Fundusz Zdrowia, mogą sobie wykupić pakiet medyczny, który sprawdzi się podczas wizyt u lekarza lub w razie wypadku.

Polisa zdrowotna

Polisą zdrowotną nazywamy wszelkie świadczenia, na jakie możemy liczyć u ubezpieczyciela, u którego wykupiliśmy dany pakiet medyczny. Takie ubezpieczenie zdrowotne Gliwice daje pewność, że zostanie nam udzielona pomoc w momencie, kiedy będziemy tego potrzebować. Najczęściej zakres tych świadczeń zależy w dużej mierze od pakietu, jaki wybierzemy, co bezpośrednio wiąże się z wysokością miesięcznej składki za taką polisę. Cena takiego ubezpieczenia zależy od kryteriów, jakie przyjmuje ubezpieczyciel przy wycenie polisy, a do takich kryteriów może należeć chociażby stan zdrowia czy też wiek osoby, która chce się ubezpieczyć. W taki sposób można też ubezpieczyć nie tylko siebie, ale i członków swojej rodziny, jeśli tylko istnieje taka potrzeba. Warto też mieć na uwadze, że w przypadku ubezpieczeń grupowych cena jest znacznie niższa niż przy ubezpieczeniach indywidualnych.

A może wykupić świadczenia w konkretnej placówce?

Istnieje też możliwość wykupienia pakietu medycznego w placówce, która nas interesuje na przykład dlatego, że znajduje się blisko naszego miejsca pracy lub też miejsca zamieszkania. Przy kupnie takiego pakietu obowiązuje jedna, stała cena dla każdego niezależnie od wieku ani innych cech indywidualnych. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że wykupione w ten sposób świadczenia ograniczają się tylko i wyłącznie do tej jednej placówki, zazwyczaj więc taki rodzaj świadczeń jest uważany za mocno ograniczający w porównaniu do świadczeń oferowanych przez ubezpieczyciela.