Policjanci i ratownicy medyczni odwiedzili podopiecznych przedszkola Caritasu w Żorach. Zapraszam do zapoznania się z fotorelacją oraz informacją prasową na ten temat.

Ratownicy ze stacji Pogotowia Ratunkowego w Żorach wraz z policjantami z tamtejszej KMP odwiedzili podopiecznych przedszkola Caritasu w Żorach. Spotkaniu towarzyszyło wiele emocji. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem wizyty gości, zwłaszcza, że przedstawiciele współpracujących ze sobą służb przywieźli prezenty.

„Dzieci były bardzo szczęśliwe. Powitały policjantów i ratowników, a potem z uwagą wysłuchały historii o ich codziennej pracy. Były też pod wrażeniem ubioru gości, którzy przyjechali w strojach, w których na co dzień pracują” – opowiada kierownik pogotowia ratunkowego w Jastrzębiu Robert Ostrowski.

Podopieczni otrzymali od ratowników i policjantów paczki pełne szkolnych przyborów, gier oraz słodyczy. Zbiórkę darów dla najmłodszych zorganizowano po raz trzeci z rzędu. Tradycyjnie wzięli w niej udział policjanci, ratownicy medyczni i lekarze z żorskiej stacji pogotowia ratunkowego. Darczyńców reprezentowała ze strony KMP Żory: podinsp. Agata Głowacka oraz podinsp. Marek Sobiegraj  z prewencji. Natomiast Stację Pogotowia w Żorach reprezentowali: Łukasz Kustra oraz Mateusz Kuczyński.

***

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach jest największą strukturą pogotowia ratunkowego w kraju. Obsługuje obszar, który zamieszkuje prawie 3 mln mieszkańców. Wchodzi w skład systemu
Państwowe Ratownictwo Medyczne i realizuje zadania w zakresie ratownictwa medycznego. W ramach Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne WPR w Katowicach dysponuje 85 zespołami ratownictwa medycznego z czego 38 to zespoły specjalistyczne a 47 to zespoły podstawowe. Bezpośrednio w
strukturze WPR w Katowicach funkcjonują 74 zespoły ratownictwa medycznego (41 podstawowych i 33 specjalistyczne), a 11 zespołów (6 podstawowych i 5 specjalistycznych) tworzą podwykonawcy. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach pod kierownictwem Dyrektora Artura Borowicza zostało laureatem licznych nagród  i wyróżnień.