Seniorzy, którzy pragną spędzać wolny czas aktywnie, a także rozwijać pasje w miłym towarzystwie – już teraz mogą w prosty sposób odnaleźć swoich rówieśników dzięki współpracy portalu Głos Seniora oraz serwisu społecznościowego na-kawe.net.

W Polsce osoby powyżej 50. roku życia należą do grupy, która jest najmniej aktywna na polu społecznym. Magazyn Głos Seniora mając na uwadze fakt, że osoby bardziej aktywne i  zaangażowane społecznie deklarują, że czują się zdrowsze, mają lepszą kondycję fizyczną, umysłową i rzadziej korzystają z pomocy lekarskiej, nawiązał współpracę z nowym serwisem społecznościowym na-kawe.net. Ideą serwisu jest skupianie osób, które poszukują towarzyszy na wspólne wyjścia, spotkania, rozwijanie zainteresowań oraz spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny. Chodzi przede wszystkim o aktywowanie lokalnych społeczności poprzez ułatwienie im odnajdywania ludzi podzielających różne pasje. Celem nie jest tu przywiązywanie do komputerów, a wręcz przeciwnie – zachęcanie do wspólnych wyjść na kawę, spacer, szachy czy różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Wspólna inicjatywa redakcji Głosu Seniora i serwisu Na-Kawe.net
Wspólna inicjatywa redakcji Głosu Seniora i serwisu Na-Kawe.net

Głos Seniora to magazyn dostępny w placówkach Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a także Klubach Seniora i instytucjach przyjaznych seniorom. Jego tematyka dotyczy zdrowia, różnego rodzaju aktywności oraz rozrywek i stylu życia osób starszych. Głos Seniora dostępny jest również w wersji elektronicznej na stronie należącej do Stowarzyszenia MANKO. Czytelnicy magazynu, którzy wychowali się w czasach poprzedzających erę mediów społecznościowych, wyjątkowo doceniają wartość realnych spotkań, relacji społecznych, rodzinnych, sąsiedzkich i wspólnych aktywności.

Partnerstwo Głosu Seniora i serwisu na-kawe.net to szansa dla osób starszych na odkrywanie nowych możliwości przy jednoczesnym pielęgnowaniu realnych wartości i więzi międzyludzkich, które są tak spłycane przez większość typowych mediów społecznościowych. Za pośrednictwem serwisu na-kawe.net użytkownicy mogą w prosty sposób wyszukiwać użytkowników o podobnych zainteresowaniach, a także dołączać do grup tematycznych. Członkostwo w grupach ułatwia kontakt z osobami chętnymi na wspólne spędzanie czasu.

Zarówno Głos Seniora, jak i serwis na-kawe.net zachęca do wykorzystywania możliwości jakie daje Internet. Jednak chodzi o używanie ich z umiarem i wylogowanie się do realnego życia wśród innych ciekawych ludzi!