Aktualnie możemy być świadkami, jak wzrasta świadomość Polaków w odniesieniu do zdrowego odżywiania. Dotyczy to zarówno klientów, którzy zaopatrują się w sklepach ze zdrową żywnością, również online, jak i przedsiębiorców, którzy widzą w tym pomysł na rozkręcenie własnego biznesu.

Póki co, świadomość Polaków dotycząca zdrowego odżywiania nie ma należytego przełożenia na ich możliwości finansowe, gdyż ekologiczna żywność jest bardzo droga i statystycznego Kowalskiego, rzecz jasna, na nią nie stać. Dlatego sklep ze zdrową żywnością, w tym również online, nie stanowił bogatego źródła dochodu dla ich właścicieli, co jednak nie oznacza, że można spotkać i takie, które całkiem dobrze prosperują, rozwijając przy okazji franczyznę.sklep ze zdrową żywnością

Myśląc o założeniu tego rodzaju obiektu, ponad wszystko liczy się lokalizacja. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że bardziej niż w pozostałych branżach, wpływ odgrywa położenie. Na większy dochód będziemy mogli liczyć, kiedy placówka mieści się w dużej aglomeracji miejskiej, w pobliżu ruchliwych ulic oraz bliskości galerii handlowych, niż byłoby to zauważalne w małych, lokalnych miejscowościach. Jeszcze innym, choć równie godnym zainteresowania rozwiązaniem, jest sklep ze zdrową żywnością online. To doskonała propozycja, jeśli posiada się już sklep i można niezwłocznie wysyłać zakupione przez klientów towary. Choć wielu właścicieli marketów ekologicznych nie zbija olbrzymich kokosów na ich prowadzeniu, nie mniej jednak w branży powinno dziać się coraz lepiej – tak przynajmniej mówią badania.

Aby zatem założyć stacjonarny sklep ze zdrową żywnością, niekoniecznie online, potrzeba co najmniej 20 tysięcy złotych. Nie mniej jednak, ostateczna kwota kapitału początkowego jest ściśle uwarunkowana wielkością zaadoptowanego na biznes lokalu, kwoty najmu, czynszu czy zatrudnionych pracowników. Rodzi się jednak pytanie, skąd brać ekologiczne produkty do zatowarowania obiektu? Jak się jednak okazuje, zdrowa żywność jest w pewnym sensie takim samym produktem, jak każdy inny. W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt hurtowni oferujących tego typu artykuły żywieniowe. Kiedyś było z tym o wiele gorzej. Właściciele musieli jeździć po lokalnych rolnikach i szukać idealnych produktów do swojego sklepu. Dziś robią to za nas hurtownicy oraz rolnicy we własnej osobie.

W sklepach ze zdrową żywnością online, głównymi odbiorcami są wykształcone i dbające o zdrowy tryb życia osoby oraz klienci w starszym wieku, którzy z uwagi na specyficzne dolegliwości zdrowotne, poszukują zdrowej żywności dostosowanej do osobistych wymagań. Produkty z upraw ekologicznych znajdziemy na Biosmak.com.pl