Z początkiem ferii zimowych ruszyła druga edycja autorskiego projektu Fundacji Marwit – Smak Zdrowia w bibliotekach. Przez najbliższe tygodnie organizatorzy będą docierać do dzieci i młodzieży pozostającej w mieście na okres zimowej przerwy, a odwiedzającej biblioteki.

Wiedza prowadzi do zdrowego stylu życia z taką myślą przygotowywano się do tej akcji. Idea jest bardzo prosta; edukujemy poprzez promocję dobrych przyzwyczajeń. Podarujemy dzieciom zdrowe upominki. Każdemu wypożyczeniu książki towarzyszyć będzie pyszny i zdrowy sok Marwit przekazywany najmłodszym. Akcję prowadzona jest w wybranych bibliotekach z Torunia, Bydgoszczy, Gdańska, Szczecina, Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Fundacja we wszystkich swoich realizacjach działa na rzecz promocji i zdrowego stylu życia, a akcja Smak zdrowia na ferie zimowe jest kontynuacją projektów podjętych w minionym roku. Organizacja z wielkim zaangażowaniem wspiera inicjatywy związane z propagowaniem aktywności fizycznej wśród dzieci oraz popularyzuje zdrowe odżywianie. W ramach swoich programów edukacyjnych szkoli pedagogów – projekt; Nauczyciel ZDROWO myślący, dobrze uczący w zakresie podnoszenia kwalifikacji metod nauczania wiedzy o proekologicznym i prozdrowotnym stylu życia. Drugi duży cykl warsztatów realizowany przez Fundację skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.
Lekcja Zdrowia to wyjątkowy projekt, który jest połączeniem nauki z dobrą zabawą i pysznymi smakami ukrytymi w zdrowych owocach i warzywach. Organizatorzy pragną wspólnie ze szkołami zadbać o zdrowie dzieci i młodzieży oraz zaprezentować alternatywę dla słodyczy i fast foodów.

 

Współpraca Fundacji Marwit Smak Zdrowia z bibliotekami ma za zadanie zachęcić dzieci i młodzież do zwrócenia uwagi na to co jedzą i piją oraz jak dbają o swoje zdrowie fizyczne. To jednocześnie forma zaproszenia do uczestnictwa w przyszłych projektach prowadzonych przez Fundację dedykowanym uczniom.