Tysiące specjalistycznych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji włosów oraz ciała w promocyjnych cenach, pokazy najlepszych w kraju fryzjerów i kosmetologów, a także darmowe porady oraz zabiegi – to tylko część atrakcji targów LOOK i beautyVISION w Poznaniu.
Podczas weekendu, w dniach 26-27 kwietnia 2014 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się największe w Polsce święto dla wszystkich miłośników produktów i usług kosmetycznych oraz fryzjerskich – Forum Kosmetyki beautyVISION i Forum Fryzjerstwa LOOK. – W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno specjaliści – fryzjerzy, kosmetyczki, styliści, jak i osoby niezwiązane z branżą, które są zainteresowane najnowszymi trendami, tym co będzie najmodniejsze w makijażu i fryzurach nadchodzącym sezonie. Podczas targów można również kupić profesjonalne kosmetyki niedostępne w sklepach, a wystawcy przygotowali liczne promocje. Tegoroczna oferta jest bardzo szeroka – swoje nowości zaprezentuje ponad 400 firm i marek – mówi Barbara Vogt, dyrektor targów LOOK i beautyVISION.

Oryginalne produkty światowych marek

Na wydarzeniu będzie można kupić m.in. kosmetyki pielęgnacyjne do ciała i włosów, w tym: kremy, mleczka, toniki do demakijażu, balsamy, szampony, odżywki, kosmetyki do upiększania twarzy: cienie, tusze do rzęs, pudry, fluidy, szminki, kosmetyki i urządzenia do zdobienia paznokci, specjalistyczne wyposażenie salonów, a także najnowsze modele prostownic, lokówek i innych sprzętów do tworzenia oryginalnych fryzur. Czyli wszystko to co jest kobiecie do szczęścia niezbędne.
Pokazy, porady i prezentacje stylizacji liderów z branży

Do wejścia na teren targów upoważnia jednorazowy bilet wstępu. W ramach tego biletu wszyscy uczestnicy są również zaproszeni na pokazy makijażu i fryzjerstwa na światowym poziomie, które będą się odbywać na stoiskach i Scenie Głównej. Będzie można również skorzystać z porad wizażystów i stylistów, a nawet wykonać profesjonalny makijaż. Podczas dwóch dni targów odbędzie się ponad 50 spotkań, w tym m.in. pokazów, seminariów i konferencji. Na Scenie Głównej publiczność będzie miała również okazję zobaczyć mistrzowskie cięcie gwiazdy fryzjerstwa – Hiszpana Pablo Alvareza oraz znanych polskich stylistów.

Jednym z najważniejszych punktów programu Forum Fryzjerstwa LOOK jest konkurs KREATOR, w którym mistrzowie sztuki fryzjerskiej wykorzystują swoją pomysłowość i znajomość najnowszych trendów do stworzenia oryginalnych stylizacji. Rywalizacja podzielona jest na 5 kategorii:
New Look męski i New Look damski – stylizacja fryzury na co dzień, Art&Hair – artystyczna stylizacja bazująca na niezwykle modnych w tym roku „plecionkach”, Kids Crazy Hair – fryzura dziecięca, podkreślająca radość i beztroskę młodych modelek i modeli, FOREVER YOUNG – stylizacje dla osób 60+, pokazujące styl nowoczesnej kobiety, dostosowany do jej potrzeb i kondycji włosów. Ostatnią konkurencją będzie BEAUTY live!, polegająca na wymyśleniu i wykonaniu fryzury na żywo. W tej rywalizacji każdy fryzjer wykona koloryzację włosów oraz cięcie na żywo, tuż po wylosowaniu modelki. Zadaniem uczestników będzie dopasowanie stylizacji do sylwetki, rysów twarzy i stylu kobiety. Efekt pracy fryzjerów będzie można zobaczyć na Scenie Głównej, 26 kwietnia 2014 r. o godz. 17.00

Z kolei drugiego dnia targów będziemy kibicować zawodnikom Mistrzostw Polski w Makijażu Profesjonalnym, w którym zmierzą się najlepsi wizażyści z kraju w dwóch kategoriach – „Linearny make-up” – makijaż powiek oraz kreatywny makijaż twarzy inspirowany polskim strojem ludowym „Folk me-up”. Wyniki będą widoczne na Scenie Głównej 27 kwietnia 2014 r. o godz. 17.00. W programie wydarzeń targów LOOK i beautyVISION znajdują się również m.in.: Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego, Mistrzostwa Polski w Przedłużaniu Włosów, Mistrzostwa Nails Olympic Show” oraz liczne specjalistyczne konferencje i pokazy zabiegów.

Zasady wstępu na wydarzenie

Dla osób niezwiązanych z branżą fryzjerską i kosmetyczną koszt biletu na targi wynosi 38 zł, a dla osób zatrudnionych w branży 30 zł (po wcześniejszym uzupełnieniu formularza on-line lub w kasach przed wydarzeniem). Na tańsze bilety mogą liczyć grupy szkolne i zorganizowane.
Forum Kosmetyki beautyVISION i Forum Fryzjerstwa LOOK odbędą się w dniach 26-27 kwietnia 2014r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14. Wstęp na targi możliwy przez „Wejście Wschodnie” od ul. Głogowskiej lub „Wejście Zachodnie” od ul. Śniadeckich) w godz. 10.00 – 18.00.

Więcej informacji:
www.look.mtp.pl
www.beautyvision.mtp.pl
www.facebook.com/LOOKbeautyVISION