Skuteczny lek w żelu na bóle mięśniowo-szkieletowe i stany zapalne

Jak wynika z badań specjalistów zajmujących się leczeniem bólu, aż co czwarty Polak zmaga się z problemem przewlekłego bólu. Jednak wiele osób z różnych przyczyn nie może lub nie powinno stosować przeciwbólowych leków doustnych. Alternatywą dla wielu pacjentów może być lek stosowany miejscowo. Traumon to skuteczny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w postaci dobrze wchłaniającego się żelu.

Przewlekły ból – problem wielu Polaków

Aż 27% Polaków doświadcza bólu przewlekłego. Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są główną przyczyną dolegliwości bólowych w ogólnej populacji. Do najczęstszych jego przyczyn należy choroba zwyrodnieniowa stawów (34%) oraz urazy i wypadanie dysku międzykręgowego (16%) (Wordliczek, Dobrogowski, 2017). Bóle te dotyczą często osób starszych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, utrudniając lub wręcz uniemożliwiając im codzienne funkcjonowanie, np. chodzenie, schylanie się czy klękanie. Mimo że problem przewlekłego bólu jest powszechny, wiele osób nie wie, jak sobie z nim radzić lub leczy się w sposób, który nie jest dla nich wskazany.

Dostępny również dla wymagających pacjentów

Wśród osób cierpiących z powodu bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej stawów, czy zmianom reumatycznym, bardzo często znajdują się osoby w podeszłym wieku. Co istotne, osoby te bardzo często równocześnie leczą się z powodu chorób układu krążenia czy przewodu pokarmowego. Oba te czynniki: wiek oraz towarzyszące choroby, sprawiają, że takie osoby są w tzw. grupie podwyższonego ryzyka i nie każda terapia przeciwbólowa jest dla nich odpowiednia czy bezpieczna. Skuteczną alternatywą w terapii bólu i stanów zapalnych we wspomnianych schorzeniach może być stosowanie leku Traumon w postaci 10% żelu.

Unikatowa substancja – lepsza redukcja bólu

Traumon to skuteczny, silny lek z grupy NLPZ do stosowania miejscowego, który z powodzeniem może być stosowany w terapii bólu w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa czy kolan, a jednocześnie ma korzystny profil bezpieczeństwa. Traumon posiada unikatową substancję czynną: etofenamat o potwierdzonej naukowo skuteczności.

Traumon jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym do stosowania miejscowego, który wyróżnia się efektywnym wchłanianiem przezskórnym, dzięki czemu odpowiednia ilość leku trafia dokładnie w miejsce, które wymaga leczenia.

Prosto w źródło bólu

Etofenamat zawarty w leku Traumon kumuluje się w tkankach zmienionych zapalnie. To sprawia, że Traumon skutecznie tłumi proces zapalny, działa przeciwbólowo i leczniczo w zmienionym chorobowo miejscu.

Właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne leku Traumon pozwalają na skuteczną terapię objawową bólu w przebiegu kontuzji czy choroby zwyrodnieniowej stawów. Dodatkowo miejscowe podanie leku Traumon wydaje się być alternatywą dla pacjentów z chorobą wrzodową żołądka czy dwunastnicy.

 

Referencje:

Rannou F. et al. Seminaris in Arthritis and Rheumatism 2016; 45:18-21

Rechziegler H. Perkutene Therapie mit nicht-steroidalen Antiphlogistika. Therapiewoche 1986, 36: 4674-83

Wordliczek J., Dobrogowski J., Leczenie Bólu, Wyd. PZWL, Warszawa 2017

Charakterystyka Produktu Leczniczego Traumon 100 mg/g, żel, Traumon 100mg/ml, aerozol na skórę, roztwór

 

TRAUMON

Substancją czynną leku Traumon jest etofenamat.

 

Lek Traumon jest dostępny w formie:

Traumon żel w tubie (10% żel), w opakowaniu o pojemności 50 g i 100 g (nowość)

Traumon aerozol (10% roztwór) o pojemności 50 ml

Jak stosować lek Traumon?

Traumon w postaci żelu podaje się wyciskając na skórę w miejscu stanu zapalnego ok. 5 cm substancji i delikatnie wmasowując ją w skórę. Aerozol stosuje się rozpylając na skórę w miejscu stanu zapalnego ok. 7 dawek substancji.

 

Traumon w postaci żelu o pojemności 50 g kosztuje ok. 21,25 PLN*

Teraz dostępne również nowe, większe opakowanie – 100 g.

Lek Traumon jest dostępny w aptekach bez recepty.