Już 11 września w ramach kampanii „Lekcja stomatologii” najmłodsi mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i zabiegów stomatologicznych. Wydarzenie odbędzie się w gabinetach NZOZ Prima-Dent w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential.

Zapisy na bezpłatne konsultacje stomatologiczne w gabinetach Prima-Dent na Mokotowie, Ochocie lub Pradze, są dostępne na stronie ezapisywdr.pl. Najmłodsi pacjenci, którzy wezmą w nich udział będą mieli okazję zapoznać się z działaniem sprzętu stomatologicznego oraz obejrzeć swoje ząbki na ekranie monitora za pomocą kamery wewnątrzustnej. Za zgodą rodziców stomatolodzy sprawdzą stan jamy ustnej maluchów i przeprowadzą zabieg bezpłatnej fluoryzacji u tych, u których będzie to możliwe i konieczne.

Taka wizyta to okazja, aby pokazać dziecku, że nie powinny bać się wizyt u dentysty. Chcielibyśmy zachęcić maluchy do regularnego mycia jamy ustnej. Większość dzieci w wieku szkolnym ma próchnicę. A chore zęby to zagrożenie dla zdrowia całego organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby o zęby dbać już od najmłodszych lat – powiedział dr Przemysłam Uliasz, ekspert kampanii „Lekcja Stomatologii”.

Na miejscu będą obecni eksperci kampanii „Lekcja Stomatologii”, którzy podpowiedzą rodzicom jak prawidłowo pielęgnować uzębienie swoich pociech oraz informacje o stanie jamy ustnej i zabiegów, które należy wykonać. Po spotkaniu wszyscy mali uczestnicy otrzymają Dyplom Ukończenia Lekcji stomatologii oraz dzienniczek przeglądów stomatologicznych.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Warszawskich Dni Rodzinnych: http://www.warszawskiednirodzinne.pl/.