10 osób zostało poszkodowanych w zderzeniu dwóch autobusów w centrum Gliwic. Jednym z nich podróżowali uczniowie szkoły podstawowej z Pyskowic. W akcji ratowniczej uczestniczyły 4 karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło dziś rano po godz. 9 w Gliwicach. Kierowca autokaru, którym na wycieczkę do kina jechali uczniowie 6 klasy szkoły podstawowej z Pyskowic, wymusił na skrzyżowaniu pierwszeństwo i zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

W wypadku poszkodowanych zostało 10 osób. W akcji ratunkowej uczestniczyły 4 karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Ratownicy WPR większości poszkodowanych udzielili pomocy na miejscu. 2 osoby, w tym kierowca autokaru, zostały przewiezione do szpitala.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej z Przyszowską. 18 kwietnia doszło tam do tragicznego wypadku hondy civic, w wyniku którego zginęło czworo młodych ludzi.

***

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach jest największą strukturą pogotowia ratunkowego w kraju. Obsługuje blisko 3 mln mieszkańców centralnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach zatrudnia blisko 1600 osób. Dysponuje 72 karetkami funkcjonującymi w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego i kilkunastoma spoza tego systemu. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach i jego kierownictwo jest laureatem wielu branżowych i samorządowych nagród i wyróżnień. Dyrektorem instytucji jest Artur Borowicz.