Wysokiej jakości sprzęt rehabilitacyjny jest często bardzo kosztowny. Aby nie ponosić jednorazowo kosztów, na które nie jesteśmy sobie w stanie pozwolić, alternatywą jest wypożyczanie go. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się nie tylko dystrybucją, ale również udostępnianiem łóżek, koncentratorów tlenu, a nawet innych mniejszych sprzętów jak wózki inwalidzkie. Wyjaśniamy krok po kroku, jak skorzystać z tego typu usług.

Odszukaj wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego

Istnieją wypożyczalnie stacjonarne, gdzie można przyjść i zamówić odpowiedni sprzęt, ale jest ich niewiele. Większość firm prowadzi taką działalność w Internecie. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że sprzęt i tak trzeba przetransportować w inne miejsce. Nie ma więc w zasadzie znaczenia, skąd go wysyłamy. Dużą popularnością cieszy się internetowa wypożyczalnia i sklep Gamareha. Sprawdź, jak duży asortyment posiada i za jaką cenę możesz wypożyczyć interesujące cię urządzenia.

 

Zapoznaj się ze szczegółami wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego

Wiele z potrzebnych ci informacji znajduje się już na stronie. Firmy wypożyczające sprzęt powinny dostarczyć ci informacji, za pomocą strony internetowej, infolinii czy poczty e-mail, informację, którą potrzebujesz uzyskać. Do najważniejszych należą: ilość oraz rodzaj oferowanego sprzętu i jego cena za miesiąc użytkowania. Bardzo ważne, aby uzyskać informację na temat jakości i stanu oferowanego sprzętu. Takiej informacji może nie być na stronie, warto zapytać o nią poprzez dodatkowy kontakt.

 

Wpłać zwrotną kaucję za sprzęt rehabilitacyjny

Wypożyczalnia udostępnia go na zasadzie dzierżawy, dlatego niezbędne jest spisanie umowy, zawierającej dokładne warunki przystąpienia do niej. Polecamy korzystać ze sprawdzonych wypożyczalni, które zostały przetestowane i mają historię funkcjonowania na rynku, aby nie dać się oszukać.

Sama transakcja wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego może przypominać wynajęcie domu. Po uzyskaniu ważnych informacji oraz spisaniu umowy trzeba będzie uiścić kaucję zwrotną. Jest ona pobierana na wypadek zniszczenia sprzętu przez użytkownika. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu możemy powierzyć jarzmo naprawy sprzętu firmie, od której go uzyskaliśmy. Nie należy unikać tego kosztu, ponieważ nie chroni on jedynie interesu przedsiębiorcy i jego własności. Zapobiega także nawarstwieniu się kosztów w przypadku uszkodzenia drogiego urządzenia.

 

Pokryj koszty transportu

Jak zostało wspomniane, wypożyczalnia będzie musiała dokonać transportu sprzętu z magazynu, do wskazanego przez nas miejsca. Niestety to na nas również spoczywa obowiązek pokrycia tej usługi. Jego wysokość będzie zależała od dwóch czynników. Po pierwsze, od ilości i wielkości zamówionych przez nas urządzeń. Nie bez znaczenia będzie również odległość od magazynu do wskazanego miejsca. Przy mniejszych sprzętach, możliwe jest odebranie ich samodzielnie, jednak nie zalecamy samowolnego przenoszenia łóżek i innych bardzo drogich sprzętów, ponieważ w przypadku ich uszkodzenia będziemy musieli zwrócić koszty naprawy właścicielowi. Lepiej pozostawić to zadanie specjalistom, którzy również zajmą się wniesieniem i rozstawieniem lub podłączeniem sprzętu, co może się okazać bardzo pomocne, jeśli wcześniej nie mielimy do czynienia z tego typu urządzeniami.

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego to doskonały pomysł, gdy jest on niezbędny do opieki nad chorym, jednak jego koszt jest jednorazowo zbyt duży. Dzięki istnieniu wypożyczalni internetowych procedura ta jest znacznie uproszczona oraz szeroko dostępna.