Zakup sprzętu rehabilitacyjnego może wiązać się z poniesieniem dużych kosztów. Doskonałą alternatywą dla kupna łóżek elektrycznych, koncentratorów tlenu i innych urządzeń jest korzystanie z usług wypożyczalni mebli i urządzeń. Dowiedz się, dlaczego warto wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny i w jakich sytuacjach okaże się to najlepszym rozwiązaniem.

Oszczędzanie pieniędzy

Osoby w wieku podeszłym, obłożnie chore i niesamodzielne często muszą używać specjalistycznych urządzeń, które ułatwiają rehabilitację i poruszanie się. Niestety, sprzęty medyczne nierzadko okazują się bardzo drogie. Nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup lub zbyt długo oczekiwać na ich przydział ze szpitala czy przychodni. Zamiast poszukiwać środków na kupno mebli i urządzeń, lepiej wypożyczyć specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji. Wypożyczanie nie kosztuje zbyt wiele i nie obciąża finansów rodzin osób chorych i niepełnosprawnych. Czas użytkowania urządzeń uda się dostosować do indywidualnych potrzeb. Niektóre wypożyczalnie oferują także darmowy dowóz i bezpłatny montaż sprzętu albo wyjątkowo atrakcyjny cennik, dlatego sprawdź dostępne oferty.

Krótkotrwała rehabilitacja – wybierz wypożyczalnię

Kiedy użytkowanie sprzętu rehabilitacyjnego jest konieczne wyłącznie przez określony czas, na przykład przez kilka tygodni, kupno mebli czy urządzeń to zbędny wydatek. Również w sytuacjach nagłych, gdy konkretny sprzęt okazuje się potrzebny „od ręki”, warto zdecydować się na skorzystanie z usług wypożyczalni. Potrzeby rehabilitacyjne zmieniają się wraz z wiekiem i stanem zdrowia, dlatego ciągłe kupowanie nowych urządzeń to wydatek, któremu sprostać zdołają wyłącznie nieliczni.

Gdzie wypożyczać sprzęt do rehabilitacji?

Sprzęt rehabilitacyjny można wypożyczać w specjalistycznych szpitalach, poradniach lub ośrodkach rehabilitacyjnych. Funkcjonuje też wiele samodzielnych sklepów i wypożyczalni oferujących mnóstwo rozmaitych, nowoczesnych urządzeń. Ceny w takich miejscach są bardzo zróżnicowane, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na poznanie asortymentu i regulaminów poszczególnych firm.

Kiedy lepiej kupić niż wypożyczyć?

 Jeśli wiadomo, że sprzęt rehabilitacyjny potrzebny będzie komuś na stałe lub na dłuższy okres, decyzja o jego zakupie wydaje się najrozsądniejszym wyborem. Co ważne, specjalistyczne sklepy zapewniają gwarancję. W razie jakichkolwiek problemów można z niej skorzystać, podobnie jak z regularnych przeglądów technicznych i serwisowania sprzętu. Okaże się to szczególnie istotne w przypadku urządzeń mocno eksploatowanych. Zakup sprzętu rehabilitacyjnego jest uzasadniony również w sytuacji nieuleczalnej niepełnosprawności pacjenta.

Wypożyczanie sprzętu do rehabilitacji to dobry sposób na oszczędzanie pieniędzy. Rozwiązanie wydaje się szczególnie korzystne na krótszy czas, jeśli osoby chore nie potrzebują danych urządzeń na stałe. Co więcej, warto wypożyczyć konkretny sprzęt przed zakupem, by zapoznać się z nim, nauczyć się go używać i przetestować dostępne funkcje.