Mężczyźni niechętnie chodzą do lekarza. Raporty GUS z ostatnich kilkunastu lat potwierdzają, że w tym czasie u lekarza było ok. 75 proc.  kobiet, a tylko 55-64 proc. mężczyzn. Co ciekawe, panowie pojawiają się coraz częściej w gabinetach medycyny estetycznej. Jakie zabiegi wykonują?

Dbanie o swój wygląd nie jest dla współczesnych panów powodem do wstydu. Poddają się pielęgnacjom, kiedy chcą być poważnie traktowani jako partnerzy w dziedzinie prywatnej, ale też jako współpracownicy w życiu zawodowym. Starają się coraz częściej dbać o wysportowaną sylwetkę, wypielęgnowaną skórę, elegancką fryzurę, zadbane dłonie czy przyjemny zapach. Wypoczęta, młodo i zdrowo wyglądająca skóra jest dla wielu wyrazem kompetencji i sukcesu, a także elementem pomagającym wzbudzać zaufanie – srogi wyraz twarzy wynikający z poprzecznych zmarszczek na czole i opadających kącików ust nie jest pożądany w kontaktach biznesowych.

Z badań TNS Polska wynika, że co piąty mężczyzna korzysta z zabiegów medycyny estetycznej, aby zahamować proces starzenia się skóry lub zlikwidować jego oznaki. Statystyki pokazują też, że mężczyźni zostawiają w klinikach medycyny estetycznej 1 – 2,5 tys. zł.

Mężczyźni wykazują zainteresowanie np. zabiegami przeciw łysieniu – takimi jak mezoterapia czy osocze bogatopłytkowe. Wypadanie włosów jest w przypadku panów jednym z najczęściej występujących problemów estetycznych. Często bardzo niekomfortowe jest dla nich także nadmierne wydzielanie potu lub zmarszczki na twarzy. W tym celu najczęściej stosuje się zabiegi z toksyną botulinową tzw. botox. Wielu z nich decyduje się również na depilację laserową.  Ramiona, brzuch i plecy – to miejsca z których mężczyźni najczęściej chcą pozbyć się niechcianych włosków. Wzrasta też popularność depilowania rąk, nóg czy okolic intymnych – mówi mgr kosmetolog Aleksandra Rabenda z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Mężczyźni lubią korzystać z innowacyjnych technologii – również w dziedzinie medycyny estetycznej. Dlatego też coraz częściej wybierają zabiegi, do których wykorzystuje się zaawansowane urządzenia, np. nowoczesne lasery. Z ich pomocą można pozbyć się przebarwień, blizn i rozstępów albo zamknąć naczynka.

Choć panowie są wciąż niewielkim odsetkiem pacjentów w klinikach medycyny estetycznej, ciągle zwiększa się liczba tych, którzy chętnie korzystają z osiągnięć nauki w tej dziedzinie.  Bez wątpienia dbanie o siebie, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn sprawia, że wzrasta ich pewność siebie i poprawia się samopoczucie, co może skutkować lepszym podejściem do relacji osobistych i zawodowych.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii  VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.