Dbanie o swój wygląd to już nie tylko możliwość, ale również konieczność dla nowoczesnego, pewnego siebie mężczyzny. Odpowiednia prezencja może nie tylko świadczyć o tym jaką osobą się jest, ale także podnieść status i dodawać pewności siebie w obowiązkach służbowych oraz w codziennym życiu.

.

Obecnie zmieniające się trendy i naciski ze strony świata zewnętrznego zmuszają do dbania o siebie w innym wymiarze, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Nie wystarczy już odpowiedni ubiór, woda toaletowa i fryzura. Dzisiejszy mężczyzna również korzysta z usług gabinetów kosmetycznych, masaży i siłowni. Jak przekonują specjaliści z Instytutu Piękna i Estetyki Tanrei z każdym dniem wzrasta ilość panów korzystając z oferowanych im usług kosmetycznych.

 

Przechodząc od teorii do praktyki, zobaczmy jakim usługom konkretnie mogą się poddać panowie.

 

Wymieniane na rynku oferty to przede wszystkim zabiegi takie jak: pielęgnacja dłoni i stóp, depilacja woskiem, oczyszczanie, elektrostymulacja, liposukcja ultradźwiękowa, a także wszelkiego rodzaju masaże.

 

Tak jak depilacja oraz pielęgnacja paznokci to raczej rzeczy jasne i oczywiste, nawet dla płci męskiej, tak już oczyszczanie, a tym bardziej elektrostymulacja i liposukcja mogą budzić wiele wątpliwości.

 

Oczyszczanie – ale czego?

 

Tak naprawdę każdej partii ciała, jednak najbardziej popularna jest twarz oraz plecy i ramiona. Może być dokonywane za pomocą peelingu, mikrodermabrazji lub oxybrazji. Mikrodermabrazja to również forma peelingu, bez stosowania uczuleniowych środków chemicznych. Oxybrazja to z kolei mikrodermabrazja wodno-tlenowa, przeprowadzona za pomocą specjalnego urządzenia ciśnieniowego, rozprowadzającego peeling na skórze, a następnie aplikującego odpowiedni kosmetyk. Wskazania do zastosowania tych zabiegów to przede wszystkim: skóra trądzikowa, rozszerzone pory, blizny i rozstępy, a także powierzchowne zmarszczki. Tak jak kosmetyka dla panów często jest postrzegana jako tylko niepotrzebna zachcianka, tak oczyszczanie poskramia ten mit, ponieważ może i jest, przede wszystkim stosowane jako rozwiązanie na problemy skórne, które nie tylko są kłopotliwe, ale również obniżają jakość życia osób, które na nie cierpią.

 

Co to tak naprawdę jest elektrostymulacja?

 

To zabieg wyszczuplający, przeprowadzony za pomocą urządzenia wysyłającego impulsy elektryczne. Kompleksowo stymuluje tkanki powierzchniowe i dokonuje penetracji wgłąb skóry. Korzyści zaobserwowane przez panów to poprawa sylwetki i jej proporcjonalności, lepszy wygląd skóry, szybszy metabolizm i złagodzenie odczuwanego w ciele bólu.

 

Liposukcja.

 

To również zabieg odchudzający przeprowadzany za pomocą urządzenia, które używa fal ultradźwiękowych do uwalniania kwasów tłuszczowych, a następnie metabolizowania ich i wydalania z organizmu. Specjaliści mówią o trzech rodzajach efektów tego zabiegu: o efekcie termicznym, chemicznym i mechanicznym. Efekt termiczny to przede wszystkim pobudzenie krążenia krwi, efekt chemiczny polega na regeneracji włókien kolagenowych, efekt mechaniczny to wzrost elastyczności skóry.

 

Podsumowując, wizyty u kosmetyczki mogą być doskonałym uzupełnieniem procesu dbania o swój wygląd przez każdego mężczyznę. Wszystkie wspomniane zabiegi, oprócz efektów widocznych gołym okiem, na pewno nie pozostaną bez wpływu na wzrost pewności siebie i dobrego samopoczucia korzystających z nich panów.

.