e-papierosyTemat palenia i uzależnienia od papierosów jest długi i szeroki. Chyba każdy już doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zwykłe papierosy szkodzą zdrowiu, podnoszą ciśnienie, są nośnikiem aż czterech tysięcy szkodliwych substancji, w tym wielu rakotwórczych. Koncerny farmaceutyczne prześcigają się w wynajdowaniu sposobów na rzucenie tego zgubnego nałogu, jednak wiele z nich to po prostu środki zapewniające efekt placebo. Kilka lat temu pojawiła się  nadzieja dla ludzi uzależnionych od tytoniu. Mowa tu papierosach elektronicznych, które nie sieją spustoszenia w organizmie tak, jak klasyczne.

Niektórzy palacze są tak bardzo przyzwyczajeni do zwykłych papierosów, że z góry wykluczają przejście na e-papierosy. Tłumaczeń tego faktu jest wiele, a wynikają one głównie z niewiedzy. Ludzie boją się tego, co nieznane i nowe, dlatego wahają się i bardzo długo odkładają swoją decyzję o kupnie e-papierosa. Każdemu początkującemu przyda się wiedza o tym, jak powinno się użytkować elektronicznego papierosa.

W pierwszej kolejności trzeba nauczyć się „palić” od nowa, ponieważ klasyczny papieros różni się diametralnie od tego elektronicznego. E-papierosem należy zaciągać się powoli, spokojnie, bez pośpiechu. W przypadku urządzeń z manualną baterią musimy pamiętać o wciśnięciu guzika, a następnie odczekać od trzydziestu do sześćdziesięciu sekund. Dopiero po tym czasie można rozpocząć „palenie”, czyli po prostu inhalację podgrzanym olejkiem. Przycisk warto przytrzymać jeszcze po inhalacji, co zapewni tworzenie odpowiedniego ciśnienia. Opanowanie techniki „palenia” nie jest takie trudne i z pewnością nie zajmie więcej, niż kilka dni. To wyłącznie kwestia wyrobienia w sobie odpowiedniego nawyku.

E-papieros to niewielki inhalator, w którym substancją doprowadzaną do płuc jest lotna forma płynnego olejku. Olejki te są nazywane „liquidami” i zawierają różne ilości nikotyny. Te z kolei dzielą się na klasyczne oraz aromatyzowane. Wiele z liquidów smakowych posiada zaskakujące aromaty, jak smak gumy do żucia, czy napoju energetyzującego. Dostępne są również bardziej klasyczne, jak czekolada, kawa, malina, truskawka, mięta, wiśnia itd.

Pierwszy e-papieros i liquid najlepiej wybierać spośród tych z wyższej półki np. w sklepie donsenior.pl. Nie ma co oszczędzać, ponieważ od jakości urządzenia i samego olejku zależy to, czy zechcemy kontynuować swoja przygodę z elektronicznym paleniem. Nie warto oszczędzać- bardzo tanie wyroby często są tak niskiej jakości, że po jednej sesji palenia lądują prosto w śmietniku. Wyjątkiem są e-papierosy, które powstały właśnie z myślą o kilku razowej inhalacji.