W nadchodzący weekend, 21 i 22 października br., Galeria Tarnovia włączy się do akcji, zainicjowanej w Tarnowie przez Fundację DKMS. Wspólnie z mieszkańcami miasta będziemy szukać dawcy szpiku dla 29-letniej Joanny Filińskiej, która od 2 lat zmaga się z chłoniakiem Hodgkina.

Choć w bazie Fundacji DKMS zarejestrowało się dotychczas blisko 1 200 000 osób, wciąż nie dla wszystkich chorych udaje się znaleźć Dawców Szpiku. Tak właśnie jest w przypadku Joanny Filińskiej, mieszkanki Radłowa, dla której jedyną szansą na zdrowie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych lub szpiku od dawcy niespokrewnionego. Z myślą o niej i innych pacjentach potrzebujących pomocy do Tarnowa już za kilka dni zawitają Dni Dawcy Szpiku.

 

W najbliższy weekend całe nasze miasto zmobilizuje się, by znaleźć dawcę szpiku dla Pani Joanny. Galerii Tarnovia nie mogło zabraknąć na mapie miejsc, do których można przyjść, by zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Tarnovia. Dla takich akcji zawsze jest u nas przestrzeń. Mamy nadzieję, że bardzo wiele osób odpowie na apel Fundacji i poświęci kilka minut na rejestrację. Kto wie, może uda się nam znaleźć bliźniaka genetycznego dla Pani Joanny?

 

Oprócz centrum handlowego przy ul. Krakowskiej 149 akcje rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku będą odbywały się też od piątku m.in. w tarnowskich szkołach i instytucjach. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie internetowej Galerii: http://www.galeria-tarnovia.com/aktualnosci/dzien-dawcy-szpiku.