7 osób zostało dziś rannych w wyniku zderzenia autobusu z tirem w Gliwicach.

Do wypadku doszło ok. godz. 11 na ul. Grzybowej. Z relacji świadków wynika, że autobus komunikacji miejskiej uderzył w naczepę.
Poszkodowanych zostało 7 osób, na szczęście nie są to obrażenia poważne. Na miejscu pomocy udzielały im 4 zespoły ratownicze Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Ranni trafili do szpitali w Gliwicach i Pyskowicach.

 

*** Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach jest największą strukturą pogotowia ratunkowego w kraju. Obsługuje obszar, który zamieszkuje prawie 3 mln mieszkańców. Wchodzi w skład systemu
Państwowe Ratownictwo Medyczne i realizuje zadania w zakresie ratownictwa medycznego. W ramach Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne WPR w Katowicach dysponuje 85 zespołami ratownictwa medycznego z czego 38 to zespoły specjalistyczne a 47 to zespoły podstawowe. Bezpośrednio w strukturze WPR w Katowicach funkcjonują 74 zespoły ratownictwa medycznego (41 podstawowych i 33 specjalistyczne), a 11 zespołów (6 podstawowych i 5 specjalistycznych) tworzą podwykonawcy. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach pod kierownictwem dyrektora Artura Borowicza zostało laureatem licznych nagród  i wyróżnień.