NEC Display Solutions wprowadza na rynek dwa nowe, przystępne cenowo monitory z technologią dotykową ShadowSense™. Modele E705 SST (70”) oraz E805 SST (80”) spełnią potrzeby zarówno korporacji, jak i instytucji edukacyjnych szukających nowoczesnych rozwiązań interaktywnych.

Technologia dotykowa ShadowSense™ oferuje  śledzenie w czasie rzeczywistym sześciu punktów dotyku, wykorzystując innowacyjną, opatentowaną technologię wykrywania pozycji. Dzięki monitorom wielkoformatowym z technologią ShadowSense™ placówki edukacyjne mogą usprawnić proces nauczania poprzez większe wykorzystanie interaktywności i wizualizacji, natomiast współpraca biznesowa może być efektywniejsza dzięki większej liczbie narzędzi, które można wykorzystać podczas spotkań.

Daniela Dexheimer, Product Manager Solutions w NEC Display Solutions Europe, komentuje: „W NEC Display Solutions uważamy, że narzędzia wspomagające współpracę muszą zapewniać dużą funkcjonalność, czy to w edukacji czy w biznesie, aby odpowiednio wzmocnić zaangażowanie uczestników.”

Zarówno E705 SST, jak i E805 SST obsługują do sześciu punktów dotyku jednocześnie na wszystkich najważniejszych systemach operacyjnych. Oferują niezawodność, ponieważ nie występuje w nich efekt „ghost touch” (fałszywe rozpoznanie nieistniejącego dotknięcia), ani martwe strefy. Urządzenia zapewniają także elastyczność, umożliwiając wysoką wydajność przy dużym natężeniu oświetlenia w otoczeniu, a nawet w świetle słonecznym. Dodatkowo technologia ShadowSense™ zapobiega zakłóceniom, które mogą powstać przez przypadkowe dotknięcie ekranu dłonią. Monitory oferują również łatwość użytkowania dzięki detekcji dotyku i wykrywają oraz przełączają się pomiędzy interakcją za pomocą palca, gumki lub rysika*. Sprawia to, że praca na dotykowym ekranie jest dużo bardziej intuicyjna w porównaniu do konwencjonalnych ekranów dotykowych lub tablic interaktywnych. W zestawie z każdym z monitorów znajduje się rysik i gumka. Ponadto do monitorów dodawana jest darmowa licencja oprogramowania DisplayNote dla wielu użytkowników, która pozwala na podłączenie do pięciu urządzeń oraz udostępnianie i prezentowanie treści, jak również kreatywną i wygodną interakcję.

* z pakietem Microsoft Office 2013

 

Dostępność

Monitory NEC MultiSync E705 SST i NEC MultiSync E805 SST są już dostępne na polskim rynku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

http://www.nec-display-solutions.com/p/pl/pl/products/details/rp/E705SST.xhtml

http://www.nec-display-solutions.com/p/pl/pl/products/details/rp/E805SST.xhtml