Wraz z początkiem grudnia, w koszalińskim Centrum Handlowym Emka rozpoczął działalność sklep szwedzkiej marki odzieżowej H&M. W nowo otwartym, dwupoziomowym salonie, na powierzchni 2 tys. mkw, Koszalinianie znajdą najnowszą kolekcję ubrań i akcesoriów tej popularnej marki.

H&M na Polskim rynku zagościł w 2003 roku. Salon w Emce jest jednym z ponad 150 sklepów marki, działających w naszym kraju. Jest to kolejny po Monnari i Big Star najemca, który w ostatnim czasie otworzył dla klientów nowy salon w modernizowanej galerii.

 

Otwarcie sklepu H&M jest związane z trwającą obecnie falą kompleksowego odświeżenia obiektu, w ramach której przeprowadzono m.in. remodeling parteru centrum, dostosowujący budynek do potrzeb marki. Prace modernizacyjne obejmują ponadto przebudowę ciągów komunikacyjnych, odświeżenie wyglądu pasaży oraz zmianę układu powierzchni lokali.

 

Całkiem nowa Emka

 

Wraz ze zmianą w wyglądzie i zagospodarowaniu powierzchni Emki, nadszedł czas na przygotowanie rozszerzonej, bardziej atrakcyjnej dla bywalców galerii oferty handlowej. Parter centrum jest już w całości skomercjalizowany, natomiast trwają jeszcze negocjacje warunków z najemcami ostatnich wolnych lokali na piętrze galerii. Już wiadomo, że do grona nowych najemców dołączą m.in. Martes Sport, Deichmann, CCC i Pepco.

 

Nowością jest również powstanie strefy gastronomicznej, tzw. food court, w której wśród najemców znajdą się lokale oferujące przysmaki z całego świata. Niebawem w Emce zagości Berlin Doner Kebab, Bistro Express oferujące kuchnię polską oraz Kuchnia Shanghai, specjalizująca się w daniach orientalnych. W galerii znajdzie się także miejsce dla amatorów łakoci –słodkościami kusić będą kawiarnia i lodziarnia z ofertą deserową.

 

Nową twarz Emki poznamy już w maju

 

Zakończenie procesu zmian i otwarcie nowych lokali jest planowane na maj przyszłego roku. Centrum Handlowe Emka otwarte w 2002 roku, jest najdłużej działającym centrum handlowym w Koszalinie, zlokalizowanym w największej dzielnicy mieszkalnej miasta. Galeria Emka łączy w sobie funkcje zakupowe i rozrywkowo-kulturalne miasta. Całkowita powierzchnia najmu centrum to 15,600 mkw. Właścicielem i zarządcą centrum jest London and Cambridge Properties. Za proces komercjalizacji odpowiedzialna jest firma Balmain Asset Management.