Bakotech, wyłączny dystrybutor marki WatchGuard w Polsce informuje, że jest już dostępna nowa wersja systemu operacyjnego o nazwie Fireware 11.12. Aktualizacja systemu, służącego do zabezpieczania Sieci posiada wiele nowych opcji takich jak: geolokacja, integracja z ConnectWise, zdalne punkty dostępowe WiFi, czy możliwość zestawiania VPN z Microsoft Azzure.

Geolokacja i blokowanie ruchu na podstawie lokalizacji geograficznej – w nowej wersji systemu Fireware dodano nowy element do obrony reputacji – Reputation Enabled Defense, który umożliwia ocenę reputacji witryn internetowych oraz wykrywanie botnetów. Dzięki geolokacji można uniemożliwić ataki typu malware oraz ataki z obszarów, nieobjętych legalną komunikacją biznesową.

Integracja z ConnectWise – Fireware v11.12 wzmacnia możliwości integracyjne z platformą ConnectWise, która jest wiodącym narzędziem wykorzystywanym przez wielu dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa. Integracja wspomaga automatyczną synchronizację informacji o zasobach, włączając w to: daty rozpoczęcia i zakończenia subskrypcji, numery seryjne urządzeń w wersji OS, jak również zamknięty obieg zgłoszeń w systemie, usługi bezpieczeństwa i statusy subskrypcji.

Zdalne punkty dostępowe WiFi (Remote AP Deployment) – do systemu Fireware v11.12 włączono kilka odrębych aktualizacji dla bezprzewodowego kontrolera UTM. Umożliwiają one m.in.: autowybieranie kanału, tak aby połączenie było płynne i bezkonfliktowe, a także pozwalają punktom dostępowym komunikować się bezprzewodowo, bez fizycznego połączenia z Ethernetem.
Możliwość zestawiania VPN z Microsoft Azzure – środowisko chmury hybrydowej staje się coraz bardziej powszechne, wiele firm korzysta z usług w chmurze, choćby takich jak: Amazon Web Services (AWS), czy platforma Azure, ale kilka kluczowych aplikacji pozostaje zwykle w systemach lokalnych. Bezpieczna komunikacja za pośrednictwem sieci VPN jest potrzebna właśnie pomiędzy połączeniem lokalnym, a chmurą. Do tej pory wspomagano się pojedynczym tunelem, lub opartym na platformie Azure. Teraz Watchguard, dzięki nowym opcjom w systemie Fireware, umożliwia tworzenie wielu tuneli, nawet w przypadku dynamicznych zmian w ich trasach, czy w przypadku przełączeń awaryjnych.

 

Centrum Pobierania Oprogramowania
Posiadacze Firebox oraz urządzeń XTM z aktywną usługą, mogą skorzystać z aktualizacji bez dodatkowych opłat, pobierając odpowiednie pakiety z WatchGuard Software Download Center.