Wyposażenie salonu fryzjerskiego powinno w jak największym stopniu pomagać fryzjerom w wykonywaniu codziennych obowiązków. Jednym z wielu istotnych sprzętów jest fotel, na którym kliencie są obsługiwani. Odpowiednio dobrany, zapewni wygodę zarówno gościom salonu, jak i samym fryzjerom. Istnieje wiele różnorodnych modeli mebli fryzjerskich, dlatego warto dokładnie zapoznać się z propozycjami zawartymi w ofercie sprzedawców, by móc wybrać właściwy produkt. Zatem co powinniśmy wiedzieć o fotelach fryzjerskich?

Fotele fryzjerskie – charakterystyka

Fotele fryzjerskie różnią się od ich tradycyjnych odpowiedników wieloma elementami. Posiadają one przeważnie mocniejszą i stabilniejszą konstrukcję. Dzięki sporej szerokości siedziska, każdy klient może poczuć się komfortowo. Fotele fryzjerskie są również regulowane – można zmieniać ich wysokość czy stopień wychylenia.

W sklepach dostępne są modele foteli wyposażone w pompę hydrauliczną lub gazową. Ta druga wiąże się z niższą ceną, jednak by wyregulować poziom siedzenia fotela, konieczne jest poproszenie klienta, by na początku z niego zszedł. Pompy gazowe są również mniej odporne i wymagają częstszej wymiany. W związku z tym chętniej wybieraną opcją są fotele wyposażone w pompy hydrauliczne. Zapewniają większą wygodę zarówno klientowi, jak i fryzjerowi.

Fotele fryzjerskie, poprzez mocną podstawę, są również bardziej stabilne. Nie chwieją się ani nie przesuwają. Często, by jeszcze bardziej poprawić komfort klienta, zamocowane są do nich niskie podnóżki.

W sklepach dystrybuujących fotele fryzjerskie możemy zakupić podstawowe wersje foteli lub zdecydować się na specjalistyczne modele przeznaczone do golenia brody, wyposażone w regulowane zagłówki. Doskonale będą spełniały swoje funkcje zarówno w tradycyjnych salonach fryzjerskich, jak i w zakładach barberskich.

Jak wybrać fotel fryzjerski?

Fotel fryzjerski powinien być przede wszystkim wygodny. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie pracy ryzjerowi oraz zapewnienie komfortu każdemu klientowi. W sklepach dostępne jest wiele wersje tych mebli, różniących się kształtami, wagą czy materiałem zastosowanym do obicia. Często właściciele salonów decydują się na zakup fotela pod kątem jego wyglądu i estetyki. Jest to ważny czynnik budujący wizerunek salonu, jednak należy pamiętać, że istotna jest przede wszystkim jego funkcjonalność.

Wybierajmy fotele wyposażone w pompy hydrauliczne, które zagwarantują wygodną obsługę. Omijajmy ciężkie modele ważące więcej niż 10 kg. Większa waga może skutecznie utrudnić manewrowanie. Aby mieć pewność, że fotel będzie doskonale sprawdzał się przez długi czas, wybierajmy podstawy chromowane, cechujące się wysoką odpornością na zniszczenia i intensywną eksploatację. Trwałe i jednocześnie piękne meble fryzjerskie w ModnaKaja zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Komponując wnętrze do salonu fryzjerskiego, warto zdecydować się na minimalistyczne wersje, nieposiadające nadmiernej ilości ozdób czy dodatków. Proste konstrukcje znacznie łatwiej będzie nam utrzymać w czystości. Dobrym pomysłem jest wybieranie foteli w uniwersalnych kolorach. Dzięki temu nawet w przypadku zmiany wystroju wnętrza, nie będziemy musieli dokonywać kolejnego zakupu.

Dlaczego warto wybrać profesjonalny fotel fryzjerski?

Decydując się na zakup profesjonalnego fotela fryzjerskiego możemy mieć pewność, że każdy klient będzie czuł się komfortowo. Możliwość regulacji wysokości czy pochylenia znacznie ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków. Szeroki wybór mebli fryzjerskich w sklepach gwarantuje, że każda zainteresowana osoba będzie w stanie z łatwością dobrać produkt odpowiedni do indywidualnych wymagań. Fotel może stanowić również stylowy element wyposażenia. Dopasowany do pozostałych mebli stanie się niebanalną ozdobą.

Nie zapominajmy również, że fotel fryzjerski jest inwestycją na długie lata, dlatego warto zainwestować w produkt wysokiej jakości. W ten sposób unikniemy konieczności częstych wymian tego elementu wyposażenia salonu, a codzienna praca stanie się znacznie wygodniejsza.