W piątek w Londynie MasterCard i firma Zwipe zaprezentowały opracowane wspólnie innowacyjne rozwiązanie – kartę płatniczą z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Premierze towarzyszyła prezentacja karty płatniczej wydanej przez Getin Bank, przy pomocy której dokonano pierwszej na świecie transakcji potwierdzonej odciskiem palca przez czytnik linii papilarnych wbudowany w kartę.

 

Karta Zwipe MasterCard to kolejny przełom na rynku transakcji płatniczych. Jako pierwsza na świecie łączy w sobie szybkość i wygodę płatności zbliżeniowych z bezpieczeństwem uwierzytelniania operacji za pomocą linii papilarnych. Podczas piątkowego debiutu biometrycznej karty Zwipe MasterCard w Londynie, zaprezentowano także przeprowadzoną przez Getin Bank, pierwszą transakcję płatniczą, wykonaną przy użyciu biometrycznej karty debetowej.

Powstanie karty biometrycznej  to kolejny ważny etap w rozwoju nowoczesnych usług finansowych, w którym uczestniczy Getin Bank. Łączy ona w sobie wygodę, innowacyjność oraz bezpieczeństwo, czyli wszystkie najważniejsze, z punktu widzenia Klienta, elementy. Cieszę się, że to właśnie Getin Bank zapisuje się w historii pierwszą transakcją wykonaną biometryczną kartą debetową” – powiedział Maciek Szczechura, członek Zarządu Getin Noble Bank. „Planujemy, że w pierwszym półroczu przyszłego roku, jako pierwsi w Polsce, zaoferujemy to innowacyjne rozwiązanie naszym Klientom” – dodaje.

Aktywacja karty odbywa się na podstawie skanu linii papilarnych jej właściciela, a dane biometryczne przechowywane są w specjalnym, wbudowanemu w kartę module. Technologia jest nie tylko innowacyjna, ale i w pełni bezpieczna – zapis linii papilarnych zatrzymywany jest bezpośrednio na karcie, nie w zewnętrznej bazie danych. Uwierzytelnianie biometryczne zastępuje PIN, umożliwiając posiadaczowi karty dokonywanie transakcji bez limitów standardowo obowiązujących przy płatnościach zbliżeniowych.

Innowacyjna karta biometryczna będzie dostępna dla Klientów Getin Banku w I półroczu 2015 r. To kolejny produkt w ofercie Banku, który w praktyczny i wygodny sposób wykorzystuje najnowocześniejszą technologię. W 2013 r. Bank wprowadził na rynek wielokrotnie wyróżnianą kartę MasterCard Display, pierwszą na świecie interaktywną kartę płatniczą z wyświetlaczem. W tym samym roku, w nowych oddziałach Banku wprowadzono jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów weryfikacji tożsamości oparty na technologii Finger Vein, która do autoryzacji wykorzystuje unikalną strukturę naczyń krwionośnych palca. Rok później w wybranych miastach Polski otwarto sieć nowoczesnych samoobsługowych placówek Getin Point.