Zdolni, pracowici i kochający zdrowy tryb życia – firma Konspol dostrzega potencjał ludzi i wspiera sportowców. Do grona kajakarzy, narciarzy, piłkarzy, po raz kolejny dołączają maratończycy. Już 9 września o 9:10 z deptaku w Krynicy-Zdroju wystartuje Konspol Półmaraton, którego trasa będzie biegła przez Powroźnik i Tylicz.

Zaangażowana firma

Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju to wydarzenie, które w drugi weekend września przyciąga tysiące miłośników tego sportu. To jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez biegowych w Europie. Program sportowy wydarzenia obfituje w 30 konkurencji przeznaczonych dla profesjonalistów i amatorów. Nieprzerwanie, od 2014 roku firma Konspol jest sponsorem tytularnym półmaratonu. W tym roku uświetni wydarzenie organizując warsztaty dla dzieci. W programie kulinarnej zabawy nie zabraknie samodzielnego komponowania kanapek, jak również wycinania z nich ciekawych kształtów i układania smacznych obrazków. Potrawy będą opierały się na naturalnych i smacznych produktach z linii Żarłaki firmy Konspol, która została stworzona z myślą właśnie o najmłodszych. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników wydarzenia przewidziano drobne upominki.

Wsparcie sportowych wydarzeń

Konspol to przedsiębiorstwo zaangażowane w inicjatywy mające służyć społeczeństwu – firma od lat aktywnie uczestniczy w wielu projektach sportowych, zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim. Konspol jest między innymi głównym partnerem takich wydarzeń jak ogólnopolski bieg „Policz się z cukrzycą”, czy „Color Run”. Ponadto firma wspiera m.in. Klub Sportowy Narciarnia i Klub Karate Tradycyjnego z Nowego Sącza, a także szkoły i przedszkola oraz imprezy strażackie.