Już po raz piąty magazyn IT Professional wraz z czytelnikami przyznał nagrody „Produkt roku 2016”. Ocenie poddane zostały dostępne na rynku rozwiązania IT. Produkty podzielone były na dwa sektory: najlepsze oprogramowanie i rozwiązanie chmurowe oraz najlepszy sprzęt. Urządzenie WatchGuard FireBox M200 otrzymało nagrodę „Produkt roku 2016” w kategorii najlepszy sprzęt: UTM i firewall.

W plebiscycie magazynu IT Professional nominowano ponad 300 rozwiązań sprzętowych, programowych i chmurowych, które zebrano aż w 15 kategoriach. Nagrodzony WatchGuard FireBox M200 to rozwiązanie klasy UTM, które przeznaczone jest dla małych i średnich przedsiębiortsw. Urządzenie oferuje bogaty zestaw 13 mechanizmów ochronnych, stanowiących kompletny system ochrony sieciowej, funkcjonujący pod kontrolą dedykowanego, specjalizowanego systemu operacyjnego Fireware. Przepustowość firewalla wynosi do 4 Gb/s i zapewnia płynny ruch, natomiast osiem portów gigabitowych umożliwia wygodną konfigurację połączeń. M200 jest w stanie obsłużyć do 1,7 mln równoległych sesji.

Bardzo się cieszymy, że urządzenie WatchGuard M200 zostało docenione na polskim rynku i otrzymało nagrodę Produkt roku 2016. Urządzenie skutecznie chroni małe i średnie firmy przed atakami, które nie są mniej szkodliwe niż te skierowane w wielkie organizacje. Ważne, aby pamiętać, że na każdym poziomie rozwoju organizacji należy zapewnić kompleksową ochronę danych, co gwarantuje właśnie WatchGuard M200” – powiedział Krzysztof Hałgas, Dyrektor Zarządzający, Bakotech.

Urządzenie bardzo łatwo można dostosować do wielu potrzeb, różne mechanizmy bezpieczeństwa dostępne są w formie płatnej subskrybcji. Możliwe jest m.in. otrzymanie dostępu do następujących zabezpieczeń: IPS, Application Control, WebBlocker, Gateway AntiVirus, spamBlocker, Reputation Enabled Defense, Data Loss Prevention, czy APT Blocker. M200 można umieszczać w klastrze w trybie active/active, jak też active/passive.

 
Więcej informacji:

Bakotech Sp. z o.o.
Sandra Wasiak
Marketing Manager
tel. 660 343 988
e-mail: sandra.wasiak@bakotech.com
www.bakotech.pl
Lucky Monday PR&Events
Renata Postawa-Giza
PR Specialist
tel. 607 200 775
e-mail: r.postawa-giza@luckymonday.pl
www.luckymonday.pl