Jedni je kochają, inni nienawidzą. Mowa tu o firmowych wyjazdach integracyjnych. Jak przygotować wyjazd, który będzie dla pracowników miłą atrakcją i okazją do zacieśnienia więzi? Jakie płyną z niego korzyści? Jakie są ciekawe propozycje kierunków dla krótkich, weekendowych wyjazdów?

Główny cel

Rozpoczęcie planowania należy zacząć od określenia głównego celu wyjazdu i sposobów w jaki chcemy je osiągnąć. Jak sama nazwa wskazuje tego typu wyjazdy służą głównie integracji, są okazją by pracownicy poznali się w nieco mniej formalnych okolicznościach, także poprawili swoje umiejętności komunikacyjne oraz współpracy w grupie. Która z tych rzeczy jest naszym nadrzędnym celem? Jeśli poprawa umiejętności komunikacyjnych i pracy w grupie, dobrym pomysłem może być terenowa gra zespołowa, jeśli zaś chcemy zacieśnić kontakty między pracownikami lepsza może okazać ciekawa impreza tematyczna związana, na przykład z pewnym regionem. Wszystkie atrakcje należy oczywiście dostosować do wieku oraz możliwości pracowników. Możesz zająć się tym samodzielnie lub zlecić usługę firmie, która zajmie się tym profesjonalnie – http://bissole.pl/wyjazdy-integracyjne-dla-firm/.

Cały czas wyjazdu powinien być zaplanowany i przeznaczony na konkretne aktywności, inaczej znudzeni pracownicy będą próbowali organizować sobie czas na własną rękę, co może skończyć się nieprzyjemnymi incydentami z alkoholem w roli głównej. Dobra organizacja czasu jest kluczowa, ponieważ pracownicy po jednej, nieudanej podróży będą unikać kolejnych jak ognia, postrzegając je jako marnowanie czasu, który mogliby przeznaczyć na inne aktywności.

Gdzie?

Dobrym pomysłem, po zbadaniu oczekiwań pracowników odnośnie wyjazdu, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się organizowaniem wyjazdów firmowych. Specjaliści pomogą w załatwieniu wszystkich formalności, wskażą ciekawe kierunku i atrakcje, lub pomogą w zorganizowaniu wyjazdu do już wybranego miejsca. Zapewnią także opiekę najlepszych przewodników i pilotów wyjazdowych.

Może wydawać się, że weekend to krótki i zbyt ograniczony czas na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego po za granice kraju, ale nic bardziej mylnego. Ciekawymi kierunkami dla krótkiej podróży mogą być sąsiadujące państwa takie jak Ukraina czy Czechy, w których można odwiedzić wiele ciekawych zabytków i miejsc kulturalnych.

Strzałem w dziesiątkę może okazać się wyjazd w głąb Polski. Nasz kraj oferuje wiele ciekawych kierunków zarówno dla amatorów zwiedzania, jak i bardziej aktywnego wypoczynku. Przykładem takiego regionu mogą być Sudety, w których można znaleźć wiele tras śladami zabytków, jak i sporo miejsc, w których można aktywnie spędzać czas na wspinaczce, wędrówkach czy spływach.

Odpowiednio przeprowadzony wyjazd integracyjny może znaczący przyczynić się do poprawy atmosfery oraz komunikacji w firmie. Te dwie rzeczy są z pewnością warte pieniędzy, które zainwestujemy w organizację podróży.