Stosowanie urządzeń klimatyzacyjnych staje się coraz bardziej popularne nie tylko w biurach czy sklepach, ale też w domach i mieszkaniach. Rozmawiając ze znajomymi możemy usłyszeć kilka powszechnie krążących opinii, wręcz mitów, na temat klimatyzatorów. Są one spowodowane głównie brakiem wiedzy o działaniu klimatyzacji.

Poniżej znajdziesz listę najczęstszych mitów i pytań zadawanych przez klientów. Mamy nadzieję, że odpowiadając na nie, choć częściowo uda się nam rozwiać Twoje wątpliwości o pozytywnym działaniu klimatyzatorów i zwiększyć komfort w Twoim domu.

“Czy przez klimatyzator będę chory?”

Używanie klimatyzatora powoduje, że będzie Ci chłodno, ale nie że z tego powodu się przeziębisz. Głównym powodem przeziębienia są wirusy, nie niska temperatura w Twoim mieszkaniu. Problemy może powodować zapchany filtr, który nie zbiera wszystkich zanieczyszczeń. Jednak jeśli używasz klimatyzatora w odpowiedni sposób i dbasz o wymianę filtrów oraz konserwację urządzenia wg zaleceń producenta (jeśli klimatyzator nie będzie używany w zimie należy ją przeprowadzić od razu po zakończeniu sezonu letniego) nie musisz się martwić przeziębieniem.

“Czy nie wystarczy jak zamiast klimatyzatora kupię wiatrak?”

Oczywiście możesz używać wiatraka, ale to nie znaczy, że powinieneś. Jeśli zależy Ci na rzeczywistym ochłodzeniu powietrza, wiatrak nie jest dobrym rozwiązaniem. Daje on iluzję zmiany temperatury, jednak w rzeczywistości jest to tylko ruch powietrza, który nie powoduje ochłodzenia pomieszczenia. Najbardziej efektywnym sposobem na ochłodzenie domu jest użycie klimatyzatora. W trakcie chłodzenia z powietrza wykraplana jest woda, dzięki czemu powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu nie jest duszne. Gdy na zewnątrz jest ponad 30 stopni wystarczy ustawić temperaturę w pomieszczeniu na poziomie 26 stopni a odczujemy znaczne zwiększenie komfortu w pomieszczeniu, gdy jednocześnie klimatyzator będzie pracował ekonomicznie.

Przy szerokim wyborze urządzeń AUX na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie.

“Czy zaoszczędzę pieniądze wyłączając klimatyzator kiedy nie ma mnie w domu ?”

Pomyśl o tym w ten sposób: Jeśli całkowicie wyłączysz klimatyzację na czas swojej nieobecności, to po powrocie do domu temperatura będzie znacznie wyższa. A co za tym idzie, żeby dostosować ją do Twoich potrzeb urządzenie będzie musiało intensywniej pracować. Nie znaczy to jednak że klimatyzator powinien być w ciągu dnia cały czas nastawiony na tę samą temperaturę. Urządzenia AUX pozwalają Ci ustawić harmonogram działania i zaprogramować pożądane zmiany temperatury w ciągu dnia. Możesz dzięki temu lekko zmniejszyć chłodzenie powietrza podczas planowanej nieobecności w domu. Dzięki zdalnej kontroli za pomocą wi-fi można odpowiednio wcześniej zaprogramować odpowiednie parametry a po powrocie do domu cieszyć się komfortem.

Sprawdź ofertę klimatyzatorów AUX na cnaux.pl