officine

 

 

 

Nowoczesne, minimalistyczne rozwiązania o prostej formie i stonowanych barwach to od wielu sezonów jeden z wiodących trendów w aranżacji wnętrz, jak i przestrzeni wokół domu. Ten charakter doskonale oddają gresy Officine z linii Libet Ceramic, które stanowią połączenie industrialnego designu z wyjątkową funkcjonalnością. Z ich pomocą stworzymy praktyczny ogród o eleganckiej, surowej estetyce.

Beton w nowym wydaniu

Współcześni projektanci krajobrazu bardzo chętnie wykorzystują rozwiązania charakterystyczne dla stylu minimalistycznego, który zwolenników zdobywa niezwykłą harmonią i spokojnymi, zrównoważonymi tonacjami. Królują w nim proste, geometryczne formy i materiały takie jak kamień, szkło, stal czy beton. Zwłaszcza ten ostatni przeżywa obecnie niesamowity renesans. Chłodny w wyrazie beton o charakterystycznej fakturze coraz częściej króluje już nie tylko w miejskiej i biurowej przestrzeni, ale również na prywatnych posesjach, zdobiąc ogrodowe kompozycje. Materiał ten stał się również inspiracją do stworzenia niezwykłej serii gresów porcelanowychOfficine z linii Libet Ceramic, które doskonale oddają minimalistyczne piękno i surową naturę betonu. Kolekcję tworzą kwadratowe płyty o wymiarach 60 x 60 cm, w trzech stonowanych wersjach kolorystycznych – jasnych beżach Romantic, chłodnej szarości Dark oraz wyrazistym graficie Gothic. W połączeniu z ciekawą strukturą powierzchni, która odzwierciedla efekt przecieranego betonu, pozwala to na tworzenie oryginalnych aranżacji o modnym, minimalistycznym charakterze. Płyty doskonale komponują się zarówno z prostymi bryłami nowoczesnych budynków, jak również klasycznych, jednorodzinnych domów.

Wygląd betonu, wytrzymałość gresu

Płyty gresowe Officine z linii Libet Ceramic wiernie oddają strukturę i kolorystykę betonu. Pojawić się więc może pytanie, po co odzwierciedlać wygląd tego materiału, skoro można użyć po prostu betonowych płyt? Odpowiedź jest prosta – jeśli zależy nam na niezwykle trwałym i funkcjonalnym rozwiązaniu, które wytrzyma intensywną eksploatację i zmienne warunki pogodowe, warto sięgnąć po gres. Wyróżnia się on wyjątkowymi właściwościami i doskonałymi parametrami technicznymi. Charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałościąna obciążenia, nawet ponad tonę na jedną płytę, dlatego też z powodzeniem wykorzystywany może być w różnych miejscach, nie tylko na chodnikach czy tarasach.Do tego dochodzi jeszcze wysoka odporność na ścieranie, działanie środków chemicznych oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Dzięki specjalnej technologii produkcji oraz wysokiej jakości materiałom użytym do jego produkcji, gres Officine z linii Libet Ceramic cechuje się praktycznie zerową nasiąkliwością. Nie straszne mu więc żadne plamy czy pleśnie i grzyby. Wystarczy jedynie raz na jakiś czas umyć go przy pomocy myjki ciśnieniowej, a będzie cieszył nasze oko estetycznym wyglądem przez wiele lat.

Minimalistyczne aranżacje zachwycają prostotą rozwiązań i naturalną estetyką wykorzystanych materiałów. W ten nurt znakomicie wpisują się płyty gresowe Officine z serii Libet Ceramic, które zachwycają ciekawą fakturą i geometryczną formą, zachowując przy tym najwyższą jakość.

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronachwww.ceramic.libet.pl oraz www.libet.pl.

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego, technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.

  1. Powstańców Śląskich 5

53-332 Wrocław

Dział Obsługi Klienta – infolinia: 801 542 381

www.libet.pl

https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie