Nowoczesne aranżacje wnętrz to złożone projekty czerpiące z różnych nurtów stylistycznych, opierające się z jednej strony na harmonijnych, łagodnych gamach odcieni, a z drugiej – kontrastowych kolorystycznie akcentach i geometrycznych formach. Tak dopracowane w każdym szczególe wnętrza wymagają starannie dobranych dodatków.
We współczesnej architekturze dąży się obecnie do uzyskania efektu naturalnego, harmonijnego wnętrza, w którym użytkownicy będą czuli się swobodnie. Podstawowymi elementami budującymi taką przestrzeń są światło, jasne kolory i wyposażenie o miękkich kształtach. Aby jednak nadać wnętrzu charakter, projektanci często sięgają po kontrastową czerń i przedmioty o nowoczesnym, prostym designie. W ten sposób powstają wnętrza subtelne, jednak o indywidualnym, pełnym charakteru wymiarze. W ten nurt wpisuje się między innymi filozofia feng shui, której klasycznym założeniem jest opozycja ying i yang, czyli czerni i bieli. Nowoczesna seria łączników Berker R.1 i Berker R .3 doskonale wpisuje się w takie ambitne projekty. Nowoczesne, geometryczne formy i bogate możliwości kształtowania kolorystyki powierzchni pozwalają na niemal nieograniczoną liczbę kombinacji. Osprzęt dostępny w ramach programu one.platform został oparty na jednolitym mechanizmie, dzięki czemu można w każdym momencie zmienić wygląd łącznika, dopasowując go do indywidualnej kompozycji.
W dążeniu do równowagi
Zarówno w nowoczesnej architekturze, jak i starożytnej sztuce budowania wnętrz feng shui, podstawowym źródłem energii jest światło, które powiększa optycznie przestrzeń i wpływa korzystnie na psychikę mieszkańców. Inną praktykowaną obecnie regułą jest zestawianie naturalnych, ciepłych surowców z chłodnymi materiałami, np. ciepłego drewna i zimnego metalu. Natomiast w filozofii feng shui obowiązuje zasada pięciu żywiołów – wody, metalu, drzewa, ognia oraz wiatru. Bez względu na to, czy komponujemy nowoczesne wnętrze o naturalnym charakterze, czy aranżację inspirowaną feng shui – niezwykle ważne jest staranne wyważenie wszystkich elementów. Złożoność współczesnych projektów wnętrz odzwierciedlają serie osprzętu R.1 i R.3 marki Berker by Hager. Łączniki z serii Berker R.1 charakteryzują się delikatnym i subtelnym konturem ramki oraz okrągłym klawiszem, który sprawia, że osprzęt posiada harmonijny wygląd. Łączniki z tej serii wyjątkowo efektownie prezentują się zarówno w lśniącej czerni, jak i śnieżnej bieli, jednak dostępne są również powierzchnie w unikatowej kolorystyce: stal szlachetna, aluminium, łupek naturalny, polerowany beton, barwiony dąb czy nawet brązowa skóra. Niestandardowe wykończenie ramek będzie intrygującym rozwiązaniem dekoracyjnym, które nada przestrzeni oryginalnego charakteru. Natomiast wszędzie tam, gdzie warto wnieść mocny, kontrastowy akcent, można zastosować łączniki z serii Berker R.3 o minimalistycznej, kwadratowej formie.
Jedna platforma – wiele kreacji
Oferta firmy Hager jest doskonałym wyborem dla wszystkich tych osób, które szukają nowych rozwiązań i lubią zmiany. Do tej pory możliwości kreowania wyglądu łączników i gniazdek były ograniczone, ze względu na potrzebę wymiany mechanizmu, co wiązało się ze skuwaniem tynku. Funkcjonalne rozwiązanie one.platform sprawia, że zmiana designu osprzętu elektrycznego sprowadza się do wymiany samego elementu zewnętrznego. Bez względu na to, czy w rezultacie rearanżacji danego pomieszczenia chcemy osiągnąć efekt perfekcyjnej harmonii czy żywego kontrastu, wystarczy tylko dobrać ramkę i przyciski z dowolnej serii Berker R.1 lub Berker R.3. Obydwie serie bazują na tym samym mechanizmie gniazd i łączników, na które można łatwo nałożyć nasadkę o wybranym wzornictwie i kolorystyce. Kompleksowa oferta obejmująca wielokrotne ramki do montażu pionowego lub poziomego, czujniki ruchu, łączniki żaluzjowe czy gniazda USB o tym samym designie otwiera możliwości idealnego dopasowania osprzętu również pod względem funkcjonalnym.
Producent: Hager Polo Sp. z o.o.
O firmie Hager
Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €.
Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.