Firma Hager wprowadziła na rynek rodzinę innowacyjnych rozdzielnic teletechnicznych typu golf VDI. Nowoczesne, kompaktowe rozwiązania oferują wiele korzyści zwłaszcza w budownictwie deweloperskim. 

Nowe możliwości zabudowy na ograniczonej przestrzeni, pojemność, funkcjonalność oraz elegancki design to podstawowe walory innowacyjnej gamy rozdzielnic teletechnicznych. Podtynkowe modele typu golf VDI firmy Hager to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla budynków zamieszkania zbiorowego, w których ograniczona ilość miejsca na zabudowę rozdzielnic może utrudniać realizację rozbudowanych instalacji teletechnicznych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. Poz. 1289).

Design i technologia w jedym

Firma Hager opracowała i wdrożyła nowe multimedialne rozdzielnice z golf z serii VDI, które można łączyć pionowo z rozdzielnicami elektrycznymi o tej samej szerokości. Jak wynika z Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012 r. instalacja teletechniczna powinna być wykonana w sposób umożliwiający wymianę i instalowanie odpowiedniej ilości elementów telekomunikacyjnych i dodatkowej infrastruktury bez naruszania struktury budynku. Rodzina golfów 18- modułowych firmy Hager pozwala na zasilanie każdej jednostki mieszkaniowej z pojedynczej rozdzielnicy multimedialnej, przy czym zabudowane urządzenia do transmisji danych mogą być zarówno aktywne, jak i pasywne. Nowoczesne obudowy są bardzo pojemne – można w nich zmieścić wszystkie wymagane komponenty komunikacyjne jednego poziomu. Dzięki podtynkowemu montażowi inwestor zyskuje nie tylko oszczędność miejsca, lecz także optymalny efekt estetyczny. W rozdzielnicy golf VDI połączono doskonały design i maksimum funkcjonalności, dlatego została nagrodzona prestiżową nagrodą reddot design award.

Komfort i bezpieczeństwo

Perforowana płyta montażowa w rozdzielnicy teletechnicznej golf VDI pozwala na bezproblemowy montaż komponentów multimedialnych. Otwory na śruby do mocowania szyn zostały umieszczone poza obszarem osprzętu, co zapewnia natychmiastowy dostęp i bezinwazyjny demontaż. Opatentowany system zintegrowanego prowadzenia przewodów gwarantuje łatwość i elastyczność instalacji. Pokrywę można zamontować z lewej lub prawej strony, w zależności od układu pomieszczenia. Szybki montaż i demontaż drzwi zapewniają wbudowane śruby, które można przykręcać poprzez ¼ obrotu śrubokręta. Wszystkie rozdzielnice spełniają wszelkie wymogi pod kątem wytrzymałości zgodnie z normą EN 50102/A1, co zostało sprawdzone w testach metodą rozżarzonego drutu. Rozdzielnice montowane w ściankach kartonowo-gipsowych poddano badaniu metodą rozżarzonego drutu do temp. 850°C, z kolei modele do zabudowy w ścianach trudnopalnych – metodą rozżarzonego drutu do temp. 650°C.

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

O firmie Hager

Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €.

Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.